ГоловнаПолітика

Карпюка та Клиха мусять звільнити, згідно з Мінськими домовленостями, - Порошенко

Президент пообіцяв зробити все для звільнення засуджених в РФ українців

Карпюка та Клиха мусять звільнити, згідно з Мінськими домовленостями, - Порошенко
Николай Карпюк и Станислав Клых
Фото: РБК-Украина

Президент Петро Порошенко обіцяє зробити все можливе для звільнення українців Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, засуждених у Росії.

Про це президент заявив на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Робив і буду робити все для звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Кліха, яких вважаємо українськими політв'язнями в Росії. За Мінським угодами всі ув'язнені мають бути звільнені. Дав відповідні доручення МЗС та СБУ", - написав Порошенко.

Нагадаємо, Карпюка заарештували в березні 2014 року, Клиха - в серпні того ж року. Слідком РФ стверджує, що Карпюк разом з нині покійним Олександром Музичком керував "бандою "Вікінг", яка нібито здійснювала злочини в Чечні в 90-х роках. У СК Росії кажуть, що членами "Вікінга" також були нинішній лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош, Юрій Долженко, Клих та інші українці.

На Карпюка і Клиха дав свідчення українець Олександр Малофєєв. Він также заявив, що в Чечні воював колишній український прем'єр Арсеній Яценюк.

17 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вердикт Карпюк та Клиху. Присяжні визнали доведеною провину українців у керівництві та участі в банді, вбивстві двох і більше осіб у зв'язку з виконанням ними свого службового обов'язку і замаху на вбивство в складі бандформувань на Північному Кавказі у 1994 році.

При цьому присяжні визнали Клиха "таким, що заслуговує поблажливості за звинуваченням в участі в банді і вбивствах". Карпюк, на їхню думку, поблажливості не заслуговує.

Російський правозахисний центр "Меморіал" заявив про грубі помилки та неточності в обвинувальному висновку. Наприклад, 18 з 30 військовослужбовців, в загибелі яких звинувачують українців, загинули на значно більшій відстані від зазначених місць можливої участі українців в боєзіткненні. Голова ради "Меморіалу" Олександр Черкасов навіть виступив у суді з докладним аналізом прогалин звинувачення, але це не вплинуло на рішення суду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter