ГоловнаПолітика

Обшуки, які проводить СБУ, негативно впливають на інвестклімат, - Пасхавер

Експерт підозрює участь силовиків у комерційних конфліктах

Обшуки, які проводить СБУ, негативно впливають на інвестклімат, - Пасхавер
Фото: delo.ua

Обшуки, які проводить Служба безпеки України (СБУ) в офісах українських компаній, є тиском на бізнес і призведуть до погіршення інвестиційної привабливості країни. Такої думки дотримується голова Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, інформує РБК-Україна.

"Обшуки в офісах українських компаній з боку Служби безпеки набувають лавиноподібного характеру. СБУ мусить займатися пошуком сепаратистів і терористів, які загрожують безпеці країни. Наразі ж ми бачимо її участь у комерційних конфліктах", - каже Пасхавер. На його думку, це не властиві СБУ завдання.

Експерт звертає увагу, що останнім часом СБУ все більше бере участь в обшуках різних компаній, що негативно впливає на інвестклімат.

"Потенційні інвестори і так налякані через військові дії в країні. В Україні спостерігається падіння економіки. А тут ще й обшуки з боку Служби безпеки, які регулярно проводяться. Це як мінімум дивно в очах бізнесу", - каже голова Центру економічного розвитку.

Нагадаємо, як повідомлялося у ЗМІ, за останній місяць Служба безпеки України провела обшук в офісі компанії "Кернел", "Укргазвидобування", а також у низці IT-компаній. Компанія "Кернел" вже відреагувала на відповідні події, назвавши дії правоохоронців "неправомірними і такими, що негативно впливають на інвестиційну привабливість України". Раніше СБУ брала участь у перевірці компанії "Укргазвидобування".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter