ГоловнаПолітика

Івано-франківського блогера Коцабу посадили на 3,5 року

Скандального журналіста не визнали винуватим у державній зраді.

Івано-франківського блогера Коцабу посадили на 3,5 року
Руслан Коцаба
Фото: http://firtka.if.ua/

Івано-Франківський міський суд засудив блогера і журналіста Руслана Коцабу до 3,5 року позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє видання firtka.if.ua із зали суду.

Суд не побачив складу злочину в акредитації Коцаби на окупованій території і в його участі в шоу на російському телебаченні.

Звинувачення в державній зраді також знято.

Покарано ж його за заклики відмовитися від мобілізації і за перешкоджання діяльності ЗСУ.

Нагадаємо, прокуратура просила засудити Коцабу до 13 років позбавлення волі за статтею 111 Кримінального кодексу - державна зрада. Як повідомив на суді прокурор, Коцабу зняли з військового обліку ще 2006 року, але при цьому 17 січня 2015 року він розмістив в інтернеті відеозвернення до президента України, в якому публічно відмовився від мобілізації і закликав усіх наслідувати його приклад. Також він їздив на окуповану територію, в одному з роликів з Луганської ОДА він звинуватив військових у вбивствах мирних жителів.

22 січня 2015 року Коцаба, отримавши запрошення від російських журналістів, взяв участь у програмі "Время покажет" на "Первом канале", де було частково продемонстровано його звернення. Під час програми учасники звинуватили українську владу в убивстві мирних жителів. Потім на запрошення російських журналістів Коцаба вилетів до Москви на ефір телеканалу "Россия-1" для участі в програмі антиукраїнського спрямування. У програмі "НТВ" Коцаба заявив, що мобілізованим доведеться вбивати таких самих українців. Також, на думку прокуратури, він отримав від російського журналіста завдання виконати замовний матеріал про відмову від мобілізації жителів Прикарпаття. Була досягнута домовленість, що Коцаба готуватиме репортажі нібито з власної волі і публікуватиме їх на YouTube.

Прокурор попросив звернути увагу на те, що Коцаба не спростував фактів і обставин справи і підтвердив, що розмістив звернення, визнав, що брав участь у програмах російських каналів за гроші, де обговорював події на сході України. Він визнав, що поширив в інтернеті зразок заяви про відмову від мобілізації.

Коцаба ж вважає, що його справу фальсифікували.

"За 15 місяців, які я перебуваю у в'язниці, суд і всі присутні не почули жодного доказу, жодного факту про мою державну зраду. Шановні, ви зараз присутні на підлій ганебній сторінці історії України, коли влада хоче змусити адекватних людей замовкнути. Мене закриють, щоб ви всі мовчали про те братовбивство, яке відбувається на Донбасі, на якому влада зробила бізнес. Влада зараз дійшла до межі, за якою починаються репресії", - заявив він.

Захист Коцаби вимагав виправдати його.

На початку лютого 2015 року Коцабі висунули звинувачення за підозрою в державній зраді. СБУ затримала журналіста, суд обрав як запобіжний захід арешт.

Правозахисна організація Amnesty International визнала Коцабу в'язнем сумління.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter