ГоловнаПолітика

З'явилися подробиці німецької справи Фірташа

Олігарх намагався укласти мирову зі США.

З'явилися подробиці німецької справи Фірташа
Фото: dmitryfirtash.com

Німецькі та австрійські ЗМІ з'ясували нові подробиці про розслідування ймовірного підкупу Дмитром Фірташем німецьких правоохоронців. Зокрема, український олігарх міг намагатися досягти мирової угоди зі слідством США.

Німецька прокуратура підозрює, що 69-річна співробітниця консалтингового бюро підкупила двох співробітників земельного відомства кримінальної поліції Мекленбурга - Передньої Померанії з метою отримання інформації щодо розслідувань проти Дмитра Фірташа.

У середу, 20 квітня, в рамках розслідування поліція обшукала маєток Фірташа у Відні. Слідчі шукали докази у німецькій справі. Віденський адвокат магната, екс-міністр юстиції Австрії Дітер Бемдорфер заявив австрійському виданню Kurier, що його клієнт має статус свідка.

Того ж дня в Німеччині заарештували співробітницю консалтингового бюро з Берліна Крістіне В., чиновника земельного відомства кримінальної поліції і його дружину, а також колишнього працівника цього відомства. За інформацією газети, правоохоронці вважають, що Крістіне В. і один із двох співробітників відомства уклали угоду з представником оточення Фірташа 6 квітня 2014 року. Вони повинні були вивчати правові ризики для магната в Росії, Україні та Угорщині. З квітня 2014-го до березня 2015 року на їхні рахунки в Landesbank Berlin переказали 520 тисяч євро.

Гроші "консультантам" переказували в п'ять етапів із двох кіпрських рахунків, пише Kurier. Вони належать зареєстрованій на Сейшелах Tomaso Holdings Ltd., офшорній компанії. Її бенефіціаром є Роберт Шетлер-Джонс, довірена особа Фірташа і один із топ-менеджерів його бізнес-імперії.

Імовірно, берлінська консультант зняла готівкою частину грошей. "Використання готівки, серед іншого, може бути пов'язано зі звинуваченням у хабарництві", - цитує газета матеріали справи. Крістіне В. також підозрюють у тому, що вже з 2009 року вона платила двом підозрюваним чиновникам, один з яких - старший комісар. Вони використовували службове становище для збору необхідної замовникові інформації. Передбачають, що за це вони отримали близько 200 тисяч євро.

За інформацією німецької телерадіокомпанії NDR, витік інформації з німецького відомства вже ліквідували. Слідчі давно вивчали діяльність 60-річного комісара з відділу держбезпеки земельного відомства з кримінальних справ, зараз його робочий кабінет і квартиру обшукали. Розслідування стосується також 32-річного екс-співробітника відомства, який раніше, за даними NDR, працював охоронцем голови МВС федеральної дільниці Мекленбурга - Передньої Померанії Лоренца Каффіра. Ордер на арешт проти молодшого службовця згодом скасували, інші залишаються під вартою.

Як пише Kurier, у квітні 2014 року один із двох підозрюваних службовців зв'язався зі своїм приятелем у спецслужбах США. За матеріалами справи, він робив вигляд, що діє "у службових справах". У травні 2014 року підозрюваний службовець написав у ФБР і міністерства внутрішньої безпеки США, що "він уповноважений Фірташем вести справи зі США від його імені".

Другий чиновник додає, що "не тільки Фірташ цікавився мировою угодою зі США, але й самі США". За його словами, управління ФБР у Чикаго передало Шетлер-Джонсу пропозицію провести переговори. Влітку 2014 року один із підозрюваних співробітників поліції разом зі своєю дружиною вилетів у Чикаго, вказує видання.

Поки невідомо, чи були переговори щодо українського бізнесмена. Видання вказує, що правоохоронні органи США, які займаються справою Фірташа, також розташовані в Чикаго.

Нагадаємо, Фірташ перебуває в Австрії, де намагається уникнути екстрадиції в США за допомогою Конституційного суду. В Америці олігарха звинувачують у тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в розмірі $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титану в Індії. Олігархові загрожує близько 50 років в'язниці і конфіскація всіх активів.

Суд першої інстанції раніше заборонив екстрадицію Фірташа, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. Прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter