ГоловнаПолітика

"Опоблок" вніс кандидатуру Охендовського до нового складу ЦВК

Фракція відкликала всі шість попередніх кандидатур.

"Опоблок" вніс кандидатуру Охендовського до нового складу ЦВК
Михаил Охендовский
Фото: Сергей Нужненко

Фракція "Опозиційний блок" відкликала всі шість кандидатур до нового складу Центрвиборчкому, які раніше подавала на розгляд Президенту, і внесла лише одну кандидатуру - Михайла Охендовського (діючий голова ЦВК).

Про це повідомила голова правління "Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська з посиланням на відповідь Адміністрації Президента.

У відповіді йдеться про те, що Президент розглядає тільки кандидатури, внесені фракціями Ради (хоча він міг і свої кандидатури додати).

"Будь-які інші кандидатури, крім запропонованих депутатськими фракціями і групами, голова держави не розглядає", - сказано в документі.

Таким чином, на розгляді в Порошенка 25 запропонованих фракціями і групами кандидатур на посади 12 членів ЦВК.

Фракція "Самопоміч" подала кандидатуру підприємця Євгена Радченка.

"Батьківщина" внесла кандидатуру Жанни Усенко-Чорної (зараз - заступник голови ЦВК).

Радикальна партія Олега Ляшка висунула 29-річного Олексія Кочарміна (помічник-консультант Олега Ляшка).

Депутатська група "Відродження" внесла кандидатуру Алли Басалаєвої (суддя Дарницького райсуду Києва).

Депутатська група "Воля народу" запропонувала Віталія Максим'яка (керівник Управління кадрів Апарату Верховної Ради).

Фракція "Блок Петра Порошенка внесла 16 кандидатів: Ольгу Айвазовську, Наталію Агафонову (депутат від БПП), Михайла Вербенського (директор департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС), Віталія Головчука (старший викладач кафедри правознавства факультету менеджменту навчально-наукового інституту менеджменту, адміністрування та права Вінницького національного аграрного університету), Богдана Дубаса (безробітний), Ольгу Желтову (заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя); Аліну Загоруйко (помічник члена ЦВК), Олесю Зубрицьку (помічник-консультант нардепа від БПП Олександра Третьякова); Юлію Кириченко (помічник голови Верховного суду України, експерт групи "Конституційна реформа" організації "Реанімаційний пакет реформ"), Володимира Ковтунця (заступник директора з наукової роботи Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук), Світлану Кустову (юрисконсульт ТОВ "Моор і партнери"), Ольгу Лотюк (доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, приватний нотаріус), Віталія Плукара (завідувач відділу моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента), Сергія Репецького (юрисконсульт ТОВ "АТЕК-Сервіс"), Семена Стеценка (перший заступник начальника Інституту кримінально-виконавчої служби), Ірини Швець (т.в.о. директора комунального підприємства КМДА "Столиця").

Фракція "Народний фронт" запропонувала трьох кандидатів: Андрія Магеру (заступник голови ЦВК), Ганну Онищенко (колишній міністр Кабінету Міністрів) та Леонтія Шипілова (доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Києво-Могилянської академії).

Нагадаємо, термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК закінчився ще в червні 2014 року. 30 жовтня минулого року Президент попросив фракції ВР внести пропозиції щодо кандидатур до нового складу ЦВК.

Михайло Охендовський у діючий склад ЦВК потрапив за квотою Партії регіонів.

За законодавством, Верховна Рада призначає на посади та звільняє з посад членів ЦВК за поданням Президента. Під час підготовки подання Президента враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні парламенту.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter