ГоловнаПолітика

Нідерланди ініціюють перегляд УА України і ЄС

Голландський парламент провів дебати з приводу референдуму.

Нідерланди ініціюють перегляд УА України і ЄС
Марк Рютте
Фото: EPA/UPG

Нідерланди ініціюють внесення змін в Угоду про асоціацію Європейського Союзу та України.

Про це йдеться в повідомленні парламенту Королівства Нідерланди за підсумками дебатів на цю тему. У засіданні також узяв участь прем'єр-міністр країни Марк Рютте.

Уряд Нідерландів має намір розпочати переговори з країнами Європейського Союзу про внесення змін в угоду про асоціацію з Україною. Таке розпорядження дав Рютте за підсумками дебатів у парламенті. За словами Рютте, влада має намір обговорити угоду і внести в неї зміни відповідно до побажань тих, хто голосував проти неї.

При цьому прем'єр-міністр зазначив, що Європейська комісія занепокоєна, як відкрите обговорення підсумків голосування в Нідерландах вплине на референдум про членство Великобританії в Європейському Союзі. Відповідно, він не очікує будь-якого рішення до 23 червня, коли пройде референдум.

Голова уряду Нідерландів зазначив, що якщо переговори ні до чого не приведуть, то влада може відмовитися від ратифікації угоди.

Нагадаємо, Україна не збирається переглядати Угоду про асоціацію, незважаючи на підсумки референдуму в Нідерландах, заявляв раніше заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

Консультативний референдум у Нідерландах пройшов 6 квітня. "Проти" проголосував 61% виборців (2 млн 509 тис. 395 осіб), "за" - 38,21% (1 млн 574 тис. 874 осіб). Явка на референдумі становила 32,38% при мінімально необхідних 30%.

Нідерланди залишаються останньою країною ЄС, яка завершила процедуру ратифікації УА.

Зараз Угоду про асоціацію України і ЄС застосовують у тимчасовому режимі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter