ГоловнаПолітика

Касько відмовився прийти на допит у ГПУ

Колишній заступник генпрокурора послався на процесуальні норми.

Касько відмовився прийти на допит у ГПУ
Виталий Касько
Фото: segodnya.ua

Колишній заступник генпрокурора Віталій Касько відправив у Генпрокуратуру повідомлення про те, що не прийде на допит до слідчого 12 квітня.

Копію документа оприлюднив у фейсбуці адвокат Каська Андрій Стельмащук.

Касько посилається на ст. 135 Кримінального процесуального кодексу, згідно з якою повістку потрібно відправляти мінімум за три дні до дати допиту.

Нагадаємо, в ніч проти понеділка слідчий ГПУ вручив колишньому заступнику генпрокурора Віталію Каську підозру в махінаціях зі службовим житлом.

За версією слідства, 2003 року Касько отримав службову однокімнатну квартиру в Печерському районі, яку пізніше приватизувала його мати. 2010 року Касько знову звернувся до генпрокурора про надання йому службової квартири. Він повідомив, що проживає з дідусем, матір'ю і сестрою. Родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому самому Печерському районі. Йдеться про квартиру на бульварі Дружби народів, 14-16 площею 155 кв. м. У грудні 2010 року Касько звільнився з прокуратури і працював адвокатом. За два місяці до звільнення трикімнатну квартиру, виділену сім'ї Каська, виключили з переліку службових. У березні 2014 року Касько приватизував її.

28 березня Печерський райсуд Києва за клопотанням генпрокурора Віктора Шокіна арештував квартиру Каська, заборонивши передавати її і відчужувати.

При цьому ситуацію з квартирами Каська розслідує також Національне антикорупційне бюро. Касько стверджує, що ГПУ не має права вести паралельне розслідування. Касько і екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, прозвані "молодими прокурорами", вважалися реформаторами ГПУ і мали підтримку Заходу в цьому питанні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter