ГоловнаПолітика

Москаль зажадав перевиборів Мукачівської міськради

Місцеві чиновники відмовляються фінансувати ПТУ

Москаль зажадав перевиборів Мукачівської міськради
Фото: Макс Левин

Голова Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль направив звернення до Верховної Ради з проханням розглянути питання про дострокове припинення повноважень Мукачівської міської ради.

Про це повідомляється на офіційному сайті Москаля.

"Причина - порушення законодавства і відмова фінансувати три професійно-технічні училища в Мукачевому, як це передбачено законом про держбюджет на 2016 рік", - наголошується в повідомленні.

Москаль підкреслив, що Мукачеве залишається єдиним містом в області, в якому ПТУ не фінансуються від початку року. У результаті учні та персонал установ (близько 2,5 тис. осіб) вже третій місяць не отримують стипендій та зарплат.

"Через небажання міськради відкрити казначейські рахунки училищ стабілізаційна дотація з Кабміну в сумі понад 7 млн гривень не може бути використана хоча б для часткового погашення заборгованості перед працівниками та учнями ПТУ", - підкреслив голова ОДА.

За його словами, подальша відмова у фінансуванні може призвести до "соціального вибуху в Мукачевому і непередбачуваних наслідків".

"Обласна державна адміністрація ставить перед Радою питання про дострокове припинення повноважень Мукачівської міської ради та призначення позачергових виборів", - наголошується у зверненні Москаля.

Нагадаємо, у законі про держбюджет на 2016 рік ПТУ втратили фінансування. 4 лютого Рада це виправила, ухваливши відповідні закони.

Згодом Петро Порошенко ветував закон про виділення близько 1 млрд гривень на субвенцію місцевим бюджетам на підтримку підготовки кадрів у ПТУ. Ветувати документ запропонував Мінфін. Голова відомства Наталія Яресько казала, що перерозподіл коштів позбавить грошей звичайні школи. За її словами, натомість уряд виділить 500 млн гривень на фінансування ПТУ.