ГоловнаПолітика

На Банковій узгодили перші призначення в новому КМУ. Прем'єр - Гройсман, - джерело

Хід переговорного процесу змінюється дуже стрімко.

На Банковій узгодили перші призначення в новому КМУ. Прем'єр - Гройсман, - джерело
Фото: www.kmu.gov.ua

Учасники переговорів з формування нового Кабінету міністрів прийшли до перших спільних рішень.

Як стало відомо LB.ua з власних джерел, головним і єдиним претендентом на посаду прем'єр-міністра сьогодні є Володимир Гройсман. Нинішній голова АП Борис Ложкін претендує на посаду віце-прем'єр-міністра економіки.

Міністром фінансів може стати Іван Міклош, екс-міністр економіки Словаччини, а віце-прем'єром з євроінтеграції депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У Арсенія Яценюка - згідно з окресленою конфігурацією - залишаються п'ять "портфелів". Голови міністерства фінансів і Міністерства природних ресурсів зараз не визначені - "тривають торги" з БПП, "Батьківщиною" і Олегом Ляшком. Останній, проте, готовий відмовитися від посад у Кабміні в обмін на посаду спікера ВР.

Державну фіскальну службу - за попередньою домовленістю - очолить Ніна Южаніна.

Таким чином, в коаліції залишаються чотири фракції - БПП, "Народний фронт", Радикальна партія і "Батьківщина".

Голосування заплановане на наступний вівторок або четвер.

При цьому джерело зазначило, що проти Наталії Яресько як прем'єр-міністра виступили майже всі сторони переговорів, включаючи БПП і "Народний фронт", який раніше був готовий підтримати її. "Фронтовики" обурилися наміром Яресько змістити з посад Авакова і Петренка, а також програмою уряду, яка полягає лише в тому, щоб виконати список вимог МВФ. "Батьківщина" погодилася на будь-які прем'єрські кандидатури, крім Яценюка і Яресько.

Інше джерело LB.ua на Банковій, також безпосередньо причетне до перебігу переговорів, висловило думку про те, що "Яценюку вистачить і чотири "портфелі"- МВС, Мін'юст, Міністерство освіти, Міністерство інфраструктури. Переговори з п'ятого - тривають. Претендентами на нього також є Тимошенко і Ляшко.

Проте в АП сумніваються, що Ляшко увійде в коаліцію. У такому випадку більшість у парламенті формуватимуть три учасники - БПП, "Народний фронт" і "Батьківщина", решту голосів планують добирати з позафракційних. У ролі спікера ВР там назвали Андрія Парубія.

Зараз немає ясності щодо голів Мінсоцполітики і Нацбанку. Проти Валерії Гонтаревої виступають депутати Ради від різних фракцій, проте на Банковій альтернативу Валерії Олексіївній поки що не запропонували. Сама Гонтарева, за відомостями співрозмовників в її колі, готова подати у відставку в разі, якщо Яресько та Абромавичус покинуть свої пости.

Важливо відзначити, що всі вищевикладені деталі обговорювалися при безпосередній участі Арсенія Яценюка, про що він повідомив найближчим соратникам, проте - за їхніми словами - підсумкового рішення для себе все ще не прийняв. Таким чином, не виключено, що Арсеній Петрович ще стане докладати зусиль, щоб залишитися на посаді. Хід переговорного процесу змінюється дуже стрімко.