ГоловнаПолітика

Порошенко нагадав, що світ закрив очі на війну в Грузії

Президент вважає санкції єдиною можливістю впливати на РФ

Порошенко нагадав, що світ закрив очі на війну в Грузії
Фото: пресс-служба Президента

Президент України Петро Порошенко вірить, що існують шанси на врегулювання ситуації, пов'язаної з агресією Російської Федерації. Про це він заявив на Мюнхенській конференції з безпеки.

"Я переконаний, що вікно можливостей буде залишатися відкритим для мене і для мого народу", - сказав Порошенко.

За його словами, Європа повинна бути єдиною з Україною в цій ситуації і продовжувати санкції до тих пір, поки Росія не виконає своїх зобов'язань.

"Я - президент країни в стані війни. Один факт - можна керувати країною, тільки будучи оптимістом. Якщо ти песиміст, тоді програєш у війні та втратиш країну", - сказав він.

Порошенко висловив сумнів із приводу того, що відновлення діалогу міжнародної спільноти з РФ дасть результат, і Росія припинить здійснювати агресію.

"Ще звучать думки, що санкції не працюють, що санкції шкодять Європі більше, ніж Росії. Ні, санкції - це не покарання, санкції це інструмент, щоб Росія залишалася за столом переговорів. Немає інших інструментів", - сказав він.

Він нагадав, що коли світ закрив очі на війну в Грузії, це не зупинило РФ у Криму та на Донбасі.

"Мені зараз дуже не подобається ідея, що деякі лідери починають говорити: нам терміново потрібен діалог з Росією, маємо забути про все, що відбувається в світі. Я хочу нагадати всім вам, що в 2008 році після так званої «війни» в Грузії проти фактичної російської агресії, в 2010 році було багато розмов, мовляв, проведемо діалог з Росією, забудьте про Грузію, забудьте про Молдову та Придністров'я, забудьте про російську окупацію, давайте припинимо агресію. Чи зупинилася агресія тоді? Анексія Криму зупинилася? Чи зупинило це російську агресію в Сирії? Чи готова Росія відвести свої війська? Хіба Росія пустила ОБСЄ?" - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, за словами Порошенка, на Донбасі продовжують перебувати 5 тис. російських військових.

Порошенко також назвав Володимира Путіна лідером альтернативної Європи. За його словами, зараз існують спроби створити нову Європу з іншими цінностями - ізоляціонізмом, гомофобією, неповагою до прав людини, релігійним фанатизмом.

"Ця альтернативна Європа має свого власного лідера. Його звуть пан Путін. Ця альтернативна Європа має своїх піхотинців. Це проросійські й антиєвропейські партії, які є в кожній європейській країні", - сказав Порошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter