ГоловнаПолітика

Мін'юст підготував четвертий позов проти Росії в ЄСПЛ стосовно Криму

Йдеться про нові факти порушень прав людини в Криму, зокрема кримських татар

Мін'юст підготував четвертий позов проти Росії в ЄСПЛ стосовно Криму
Фото: EPA/UPG

Міністерство юстиції підготувало четверту позовну заяву до Європейського суду з прав людини проти Росії про порушення прав людини, зокрема кримських татар у Криму.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час круглого столу на тему забезпечення прав громадян в анексованому Росією Криму.

"Я анонсую подачу четвертої міждержавної заяви проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини. У цій заяві йдеться про нові факти порушень прав людини в Криму, зокрема кримських татар. Ми порушуємо питання про політичне переслідування українців у Криму", - сказав він.

За його словами, цей позов уже підготовлено.

Також Петренко наголосив на потребі забезпечити в'їзду в Крим правозахисників та іноземних журналістів із території України, а не з території Росії. Він також додав, що таку пропозицію винесуть на засідання уряду.

Нагадаємо, зараз у провадженні Європейського суду з прав людини перебувають три міждержавні справи "Україна проти Росії", "Україна проти Росії (II)" і "Україна проти Росії (III)". Перший позов стосується подій, що відбувалися 2014 року в Криму і на сході України. Другий - викрадення груп дітей у східній частині України та їхнього тимчасового перевезення в Росію. Третій позов стосується справи сина Мустафи Джемілєва Хайсера.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter