ГоловнаПолітика

Вибори на окупованому Донбасі призведуть до загострення ситуації, - Порошенко

Президент підтвердив зацікавленість української сторони в участі міжнародних спостерігачів у місцевих виборах.

Вибори на окупованому Донбасі призведуть до загострення ситуації, - Порошенко
Фото: president.gov.ua

Організація окремих місцевих виборів у так званих ДНР і ЛНР 18 жовтня і 1 листопада матиме руйнівні наслідки для Мінського процесу і призведе до подальшого загострення ситуації безпеки на Донбасі.

Про це йшлося на зустрічі Президента України Петра Порошенка з делегацією Європейського парламенту на чолі з головою Комітету ЄП у закордонних справах Ельмаром Броком.

Як повідомили в прес-службі глави держави, "співрозмовники визнали необхідність збереження, а в разі подальшого загострення ситуації - і посилення режиму санкції з боку Європейського Союзу щодо Російської Федерації до моменту повного виконання Мінських угод і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України".

Коментуючи ситуацію на Донбасі, депутати Європейського парламенту високо оцінили політичну волю і зусилля української влади у виконанні мирного плану, зокрема в частині роботи над змінами до Конституції України щодо децентралізації та підготовки до проведення вільних і чесних місцевих виборів 25 жовтня.

Президент України підтвердив інтерес української сторони до участі міжнародних спостерігачів, у тому числі представників Європарламенту, у виборчому процесі 25 жовтня.

У повідомленні сказано, що депутати Європарламенту висловили глибоку стурбованість порушеннями прав людини на тимчасово окупованих територіях на Донбасі та в Криму, а також свідомим ігноруванням російською стороною закликів міжнародної спільноти про звільнення громадян України, які незаконно перебувають на території Російської Федерації, зокрема Надії Савченко, Олега Сенцова та інших.

Нагадаємо, раніше "голова" ДНР Олександр Захарченко призначив на 18 жовтня проведення "місцевих виборів" на всій окупованій ДНР території. У свою чергу ЛНР призначила "місцеві вибори" на 1 листопада.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter