ГоловнаПолітика

Порошенко схвалив звільнення від мобілізації викладачів вузів

Призову на військову службу не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, а також наукові та науково-педагогічні працівники.

Порошенко схвалив звільнення від мобілізації викладачів вузів
Фото: dyvys.in

Президент України Петро Порошенко підписав закон України №570-VIII "Про внесення зміни до статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" про звільнення від призову на воєнну службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних робітників".

Про це повідомляється на офіційному сайті Верхової Ради України.

"Повернуто з підписом від Президента", - йдеться в статусі проходження документа.

Закон встановлює, що "призову на військову службу під час мобілізації у період не підлягають:

- студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання;

- наукові та науково-педагогічні працівники, які мають вчене звання та/або науковий ступінь і працюють у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки".

Законом також встановлено, що військовослужбовці з числа осіб, зазначених в абзаці третьому частини другої статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (в редакції цього закону), призвані на службу за призовом за мобілізацією, в період до набрання чинності цього закону підлягають звільненню, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон у другому читанні та в цілому 1 липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter