ГоловнаПолітика

Переговори в Мінську не принесли прогресу в питанні виборів на Донбасі

Проблемні питання хочуть вирішити до осені.

Переговори в Мінську не принесли прогресу в питанні виборів на Донбасі
Архив
Фото: EPA/UPG

Зустріч Тристоронньої контактної групи в Мінську у вівторок не принесла прориву в питанні проведення виборів на окупованій частині Донбасу.

Про це повідомив голова ОБСЄ Івіца Дачич, який брав участь у зустрічі.

"На жаль, ми не досягли істотного прогресу в цьому питанні", - передає його слова "Інтерфакс-Україна".

При цьому він виступив за те, щоб це питання, як і інші, було вирішено до осені.

"Я прихильник того, щоб вирішити питання до осені. Восени очікується ключова подія - місцеві вибори. Всі питання мають бути узгоджені до дати їх проведення", - сказав Дачич.

"Потрібно розробити умови, з якими будуть згодні і Київ, і Донбас", - додав голова ОБСЄ.

Нагадаємо, Мінські угоди передбачають проведення виборів на частині Донбасу, підконтрольній бойовикам. Вони мають відбутися під контролем міжнародних організацій, які стежитимуть за дотриманням демократичних стандартів. Якщо ці вибори визнає міжнародна спільнота, частина Донбасу отримає особливий статус(або, як вважає за краще казати влада України, особливий режим місцевого самоврядування).

Зокрема, прихильники "ДНР" та "ЛНР" (крім тих, хто здійснював тяжкі злочини) отримають амністію. Для "окремих районів Донецької та Луганської областей" передбачено право на мовне самовизначення; участь органів місцевого самоврядування у призначенні голів органів прокуратури та судів; укладення з центральними органами виконавчої влади угод щодо економічного, соціального та культурного розвитку; створення загонів народної міліції. Держава також буде надавати підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей і сприяти транскордонному співробітництву. Повноваження депутатів місцевих рад та посадових осіб, обраних на дострокових виборах в "ДНР" та "ЛНР", не можна буде достроково припинити.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter