ГоловнаПолітика

Інтерпол призупинив розшук Януковича (оновлено)

Адвокати колишнього президента заявили, що його переслідують з політичних мотивів

Інтерпол призупинив розшук Януковича (оновлено)
Фото: www.president.gov.ua

Інтерпол призупинив розшук колишнього президента України Віктора Януковича.

Про це йдеться у повідомленні адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson, яка представляє інтереси сім'ї Януковича. Інтерпол зняв картку колишнього президента України після того, як юристи подали скаргу, заявивши, що кримінальна справа проти Януковича має політичний характер.

У зв'язку з цим 16 липня Інтерпол призупинив "червону картку" щодо Януковича (затримання для екстрадиції в Україну) і прибрав його ім'я з переліку розшукуваних осіб на своєму сайті.

Картку Януковича внесли в базу даних Інтерполу 12 січня 2015 року. Тоді ж у список розшукуваних українських політиків внесли колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова, колишнього міністра фінансів Юрія Колобова і колишнього керівника "Укртелекому" Георгія Дзекона.

Наразі картки Януковича і Дзекона пустують, тоді як картки Азарова і Колобова залишаються чинними.

Пізніше МВС на своєму сайті розповсюдило коментар Українського бюро Інтерполу, в якому йдеться, що доступ до файлів Інтерполу щодо розшуку Януковича обмежено тимчасово.

"Згідно з останніми повідомленнями Офісу з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу, доступ до інформації щодо міжнародного розшуку Януковича В.Ф. в обліках Генерального секретаріату Інтерполу тимчасово призупинений Комісією з контролю за файлами Інтерполу. Підставою для цього стало оскарження оголошення міжнародного розшуку Януковичем В.Ф. та представниками його захисту в зазначену Комісію та до суду першої інстанції м. Ліон. Розгляд справи по суті заплановано на наступну сесію Комісії у вересні цього року", - сказано в повідомленні.

У свою чергу, нардеп Сергій Лещенко у своєму фейсбуці зазначив, що оголошення в розшук за лінією Інтерполу є обов'язковою умовою для початку заочного суду над Януковичем. За його даними, відтепер Україна не має права почати заочне засудження Януковича.

Оновлення. Генпрокуратура на своєму сайті повідомила, що Генеральний секретаріат Інтерполу попросив роз'яснення законодавства України щодо заочного засудження.

"17 липня 2015 року в Генеральну прокуратуру України з Генерального секретаріату Інтерполу надійшов лист з інформацією про оскарження адвокатами Януковича В.Ф. до суду в Ліоні рішення Генерального секретаріату Інтерполу 09.01.2015 про оголошення Януковича В.Ф. у міжнародний розшук. Також представники штаб-квартири ГПУ повідомили, що у зв'язку зі скаргою Януковича В.Ф. Комісія з контролю файлів Інтерполу рекомендувала Генеральному секретаріату тимчасово до наступної сесії 23-25 вересня цього року заблокувати інформацію щодо міжнародного розшуку вказаної особи. Таким чином інформація про розшук Януковича В.Ф. з бази даних Інтерполу поки не є доступною для держав-членів і широкої громадськості на офіційному веб-сайті організації. Одночасно в листі Інтерполу висловлено прохання про надання роз'яснень положень законодавства України щодо спеціального досудового розслідування (in absentia) та уточнення окремих аспектів оголошення розшуку Януковича В.Ф. Запитувана інформація невідкладно, того ж дня була направлена Генеральною прокуратурою України на адресу Генерального секретаріату Інтерполу", - йдеться в повідомленні.

ГПУ додала, що наполягатиме на розблокуванні інформації щодо міжнародного розшуку Януковича.

Нагадаємо, колишній президент проходить у кримінальній справі про державну зраду і створення злочинного угруповання. У його рамках розслідуються всі можливі злочини, які міг скоїти Янукович на своєму посту.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter