ГоловнаПолітика

Аваков - патрульним: "Не підведіть"

На інспекторів покладають надії на зміни на краще

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков словами: "Не підведіть" звернувся до нових патрульних під час церемонії прийняття присяги на вірність Україні.

Про це повідомляється на сайті МВС.

У свою чергу, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що завдання нової поліції - завоювати довіру суспільства.

"Упевнений, що у вас не тільки нова красива форма, але ваші методи роботи зміняться на краще. Ви будете захищати народ України і відстоювати його інтереси", - сказав він.

Нагадаємо, вранці в суботу в Києві на Софійській площі прийняли присягу 2000 інспекторів нової патрульної служби. На постах в столиці патрульні замінять даішників о 21:00.

Зарплата патрульних становить від 8 до 10 тисяч. Вони їздитимуть на японських машинах Toyota Prius. Для патрульних за американські гроші закуплена форма бренду "5.11", яка майже не мнеться і має водовідштовхувальні властивості. Літній комплект включає в себе два головні убори - кашкет і бейсболку. Взимку патрульних зігріють куртки і в'язані шапочки.

Амуніція складається з пістолета "Форт-17", кишені особливого крою для двох магазинів до нього і гумового кийка.

Також на одязі передбачена можливість кріплення індивідуального жетона поліцейського і нагрудної відеокамери. Камера дозволяє фіксувати інформацію в режимах відео і аудіо. Окрім того, оснащення поліцейського включає GPS-обладнання для відстеження переміщення нарядів і оперативного управліннями ними.

Київ є першим з міст України, де починає роботу нова патрульна поліція. Також в МВС вже анонсували запуск патрульної служби в Одесі, Харкові та Львові, а за ними - у Луцьку та Миколаєві.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада прийняла закон "Про Національну поліцію", який серед іншого передбачає утворення патрульної поліції. Щоправда, документ наразі не набрав чинності, оскільки його не підписав президент.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter