ГоловнаПолітика

СБУ з'ясувала, що ДНР фінансує Янукович і його російський бізнес-партнер

ДНР фінансують коксохімічні заводи "Макіївкокс" і "Ясиновський коксохімічний завод", заявили у відомстві

СБУ з'ясувала, що ДНР фінансує Янукович і його російський бізнес-партнер
Фото: EPA/UPG

У Службі безпеки України повідомили, що колишній президент України Віктор Янукович і його бізнес-партнер, громадянин Росії Віктор Нусенкіс фінансують діяльність сепаратистського угруповання ДНР.

Про це йдеться в матеріалах СБУ, підготовлених до виступу на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради, яке відбулося 17 червня, передає "Радіо Свобода".

Документи щодо цієї та інших справ було подано першим заступником голови СБУ Юрієм Артюховим.

Згідно з документами, СБУ встановила факти фінансування діяльності угруповання ДНР з боку підконтрольних Януковичу і Нусенкісу коксохімічних заводів "Макіївкокс" і "Ясиновський коксохімічний завод", які розташовані в Донецькій області.

У січні цього року СБУ відкрила кримінальне провадження за частиною 3 статті 258-5 ("Фінансування тероризму") Кримінального кодексу України.

За даними СБУ, експорт коксу ливарного і коксового горішка, який виробляється на цих коксохімічних заводах, відбувався через підприємство "Донецьксталь - металургійний завод". Воно перебуває у власності у Нусенкіса, який входить до близького оточення колишнього президента України Януковича. Протягом 2014 року з територій, які не контролює українська влада, було експортовано продукції на суму понад 100 мільйонів гривень.

"Таким чином організований ними канал дозволяв забезпечувати фінансування діяльності ДНР, наповнювати казну так званого "Центрального республіканського банку ДНР" у розмірі 1 млн грн щоквартально", - сказано у звіті СБУ.

Нагадаємо, 17 червня Януковича офіційно позбавили звання президента України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter