ГоловнаПолітика

Антикорупційний комітет знайшов у роботі МОЗ порушення

Чиновники МОЗ 4-5 місяців саботують проведення держзакупівель за новими правилами

Антикорупційний комітет знайшов у роботі МОЗ порушення

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції визнав роботу МОЗ незадовільною і рекомендував прем'єр-міністру притягнути до адміністративної відповідальності перших осіб - міністра і його першого заступника.

Про це повідомляє прес-служба БПП з посиланням на народного депутата Олега Мусія.

У повідомленні наголошується, що на засіданні комітету до роботи МОЗ було висловлено низку зауважень. Зокрема, йшлося про те, що міністерство не запроваджує Єдиний електронний реєстр пацієнтів, не розробило єдиний національний перелік лікарських засобів, не врегулювало питання реєстрації оптово-відпускних цін на ліки, гальмує їх закупівлю за кошти місцевого бюджету (потрібно скасувати або внести зміни до постанова КМУ №240).

Також учасники засідання наголосили на бездіяльності у забезпеченні прозорості закупівлі ліків за кошти державного бюджету, зокрема на відсутності кроків з імплементації нового законодавства про закупівлю через міжнародні організації.

На думку Мусія, чиновники МОЗ протягом останніх 4-5 місяців саботують проведення державних закупівель за новими правилами: затягують з документами для реалізації прийнятого парламентом закону про здійснення закупівель через міжнародні організації.

Згідно з повідомленням, комітет підтримав пропозицію звернутися до Генпрокуратури про проведення службового розслідування про підписання контрактів з відстрочкою на шість місяців постачання ліків після їх оплати.

Нагадаємо, 27 травня на засіданні Кабінету Міністрів міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі повідомив про підготовку законопроекту, в якому пропонується надати більше автономії, у тому числі й у фінансовій сфері, закладам охорони здоров'я.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter