ГоловнаПолітика

Зустріч Порошенка і Фірташа у Відні тривала 28 годин, - ЗМІ

Деталей розмови не захотів розповідати ніхто

Зустріч Порошенка і Фірташа у Відні тривала 28 годин, - ЗМІ
Фото: коллаж LB.ua/ фото Макса Левина, job-sbu.org, EPA/UPG

Президент України Петро Порошенко напередодні президентських виборів минулого року провів у Відні з Дмитром Фірташем 28-годинну зустріч у Відні.

Про це повідомив INSIDER з посиланням на учасників зустрічі.

За інформацією видання, співпраця УДАРу з Фірташем і Льовочкіним почалася на виборах 2012 року. У списку УДАРу до парламенту увійшли кілька людей Фірташа, за що видатний боксер і його партія отримали фінансову та медійну підтримку "Інтеру".

На голосування фракції олігарх, за словами соратників Кличка, практично не впливав. Але Льовочкін просив лідера УДАРу не їздити в тури опозиції "Вставай, Україно".

22 квітня на день народження Володимира Кличка у Відні відбулася зустріч Петра Порошенка, Віталія Кличка, Віталія Ковальчука, Юрія Стеця, Сергія Льовочкіна і Дмитра Фірташа. За офіційною версією, Порошенко, як і Ковальчук, був запрошений на день народження Кличка-молодшого і "цілком випадково" у віденському готелі натрапив на Фірташа. І нібито у Порошенка просто не залишилося вибору, як кілька хвилин поговорити з опальним олігархом.

За інформацією видання, отриманою від самих учасників зустрічі, "випадкова непотрібна" розмова тривала 28 годин з перервою на три години. Деталей розмови навіть оф-рекордс не захотів розповідати ніхто.

Крім того, що спочатку Фірташ і Льовочкін хотіли отримати свої 30% у списку на парламентські вибори, але потім зійшлися на поділі 50% - Порошенку, 50% - УДАРу.

Саме цю угоду з Віталієм Кличком президент продемонстрував днями журналістам під час своєї прес-конференції, підтвердивши лише наявність цієї домовленості.

В оточенні президента вважають, що Льовочкін розповів про це українським журналістам, а люди Фірташа підкинули маловідомій австрійській газеті, додає видання.

"Таким чином Фірташ намагався показати США, що він підтримує в Україні того ж кандидата, що і Вашингтон, і домовитися про зняття з нього звинувачень. Він упевнений - США робить ставку на Порошенка", - сказав рік тому виданню один із соратників Президента.

Видання зазначає, що ні тоді, ні зараз Президенту не вигідно було визнавати цю зустріч.

Нагадаємо, Петро Порошенко заперечує будь-які домовленості з українським бізнесменом Дмитром Фірташем за підсумками зустрічі з ним у Відні напередодні президентських виборів у 2014 році.

"Я ніколи не заперечував дуже коротку і безглузду зустріч з Фірташем під час президентської кампанії, але я категорично заперечую будь-які домовленості - конфіденційні або відкриті з Фірташем. Цього не було і немає! Це мій чіткий коментар. Якщо щось інше заявлено в суді, то той, хто це сказав, повинен нести відповідальність за брехню під присягою", - заявив журналістам Президент.

Раніше, 30 квітня, Фірташ на засіданні суду у Відні заявив, що зустрічався з Порошенком і лідером УДАРу Віталієм Кличком навесні 2014 року у Відні, і підкреслив, що ініціював цю зустріч для протистояння Юлії Тимошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter