ГоловнаПолітика

Заступник міністра юстиції прокоментував звільнення Ебаноїдзе

Керівник комітету з реформ Мін'юсту хоче конструктивної роботи

Заступник міністра юстиції прокоментував звільнення Ебаноїдзе
Фото: facebook.com/gia.getsadze

"Усі зміни в Міністерстві юстиції, які було заплановано командою реформаторів з Грузії і керівництвом відомства, сьогодні втілюються в життя. А приклад Джаби Ебаноїдзе, який покинув днями цю команду, показав, що не всі готові працювати конструктивно і бути гнучкими в просуванні запланованих змін".

Про це у вівторок заявив журналістам заступник міністра юстиції і керівник комітету з реформ Мін'юсту Гія Гецадзе, пише УНІАН.

За його словами, Україна сьогодні проходить такий же складний шлях змін, як свого часу Грузія. "Стара радянська система влади і корупція роз'їдали країну. Але нам вдалося успішно провести реформи, які кардинально змінили ситуацію. Після Революції Гідності ми відвідали Україну і запропонували допомогу у впровадженні змін, які довели свою ефективність в Грузії. Міністерство юстиції відразу відгукнулося на нашу пропозицію, і ми почали роботу над пакетом реформ", - сказав Гецадзе.

Заступник міністра зазначив, що оскільки він очолює команду грузинських фахівців, яка приїхала в Україну, щоб допомогти в проведенні реформ системи юстиції, то саме він несе персональну відповідальність за реалізацію запланованих змін.

"Реформування системи юстиції в Грузії тривало 8 років. Україна не має такого запасу часу. На жаль, як показує приклад Джаби Ебаноїідзе, не всі готові працювати конструктивно і бути гнучкими в просуванні запланованих змін. Хтось вирішує залишитися осторонь і критикувати, а хтось вирішує працювати і показувати результат. Мені дуже шкода, що Джаба, несподівано для всіх, відмовився від посади в Мін'юсті і покинув нашу команду. Але це його рішення. Ми не можемо дозволити собі витрачати час на популізм. Тим, хто довго розгойдується, з нами не по дорозі", - додав Гецадзе.

Він також додав, що всі реформи, які обговорювалися, починаючи з весни минулого року, зараз втілюються в життя. "Це стосується і реєстраційної служби. Реформа ДРС - це саме той випадок, коли застосувати лекала грузинської реформи було неможливо. Ми пішли шляхом ліквідації реєстраційної служби. Такий крок дозволив нам реалізувати стратегію децентралізації, яка була оголошена урядом. Поділ на фронт і бек-офіси - це не реформа. Це поліпшення. Якщо не проводити реформи, з'являться задні двері, через яку будуть вирішуватися питання", - сказав Гецадзе.

Чиновник підкреслив, що міністерство залишається відкритим для громадськості і готове впроваджувати ідеї щодо прискорення та підвищення ефективності реформ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter