ГоловнаПолітика

Кабмін вніс до Ради кандидатури глав ФДМ і АМКУ

Ігор Білоус має очолити Фонд держмайна, Юрій Терентьєв - АМКУ

Кабмін вніс до Ради кандидатури глав ФДМ і АМКУ
Юрий Терентьев

Уряд вніс до Верховної Ради проекти постанов про призначення головою Фонду держмайна Ігоря Білоуса і главою Антимонопольного комітету - Юрія Терентьєва.

37-річний Білоус очолював очолював Державну податкову службу, яку пізніше реформували у ДФС, з березня 2014 року і був звільнений зі скандалом 23 березня 2015 року після звинувачень у корупції. До того часу жодного зв'язку з податковою сферою не мав. У його активі - робота в інвестбанку UBS, де Білоус очолював український бізнес. Також він трудився у російській компанії "Ренесанс Капітал", де керував інвестиційно-банківським управлінням в Україні та Центрально-Східній Європі. Крім того, він консультував олігарха Віталія Гайдука, а останнє місце його роботи перед держслужбою - консультант в інвесткомпанії "Альтіус". Основна сфера професійної діяльності Білоуса - розміщення облігацій, проведення публічних розміщень акцій (IPO) та угод зі злиття та поглинання.

Терентьєву 38 років, з квітня 2012 року працює в ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" на посаді заступника генерального юрисконсульта підприємства. У 1997-2000 рр. керував правовим забезпеченням діяльності американської фармацевтичної компанії "Брістол-Майєрс Сквібб Україна", а у 2000-2002 рр. працював радником з правових питань в міжнародній тютюновій компанії ЗАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна". Після цього протягом 10 років працював у міжнародній торговій компанії групи МЕТРО - ТОВ "МЕТРО Кеш енд Кері Україна", обіймаючи позиції начальника юрвідділу, начальника відділу фінконтролю, директора департаменту координації розвитку, директора з контролю за дотриманням законодавства та корпоративних стандартів.

Нагадаємо, голосування щодо голів ФДМ та АМКУ заплановано на вівторок, 19 травня. Можливо, відбудеться пакетне голосування разом із низкою інших кадрових питань.