ГоловнаПолітика

УПЦ МП пояснила поведінку своїх ієрархів у Раді

Митрополит Онуфрій протестував проти війни

УПЦ МП пояснила поведінку своїх ієрархів у Раді

Предстоятель Української православної церкви (Московський патріархат) митрополит Онуфрій не встав на урочистому засіданні Верховної Ради при зачитуванні імен бійців АТО, щоб підкреслити, що потрібно негайно припинити війну, повідомляється на сайті церкви.

"Під час промови Президента України Петра Порошенка присутні стоячи вітали імена тих, хто був удостоєний звання Героя України за участь в обороні Вітчизни на Сході нашої держави. Блаженніший Митрополит Онуфрій не відреагував на цю промову так, як всі інші гості та учасники урочистого засідання, щоб підкреслити - потрібно негайно припинити війну! Він не раз висловлював повагу до всіх героїв, які захищають українські кордони. Однак не може бути виправдання підживленню вогню війни, яка майже щодня забирає життя не тільки військових, а й беззахисних цивільних осіб України, в тому числі дітей. Вони гинуть по обидві сторони від лінії фронту. Їх смерті ніхто не рахує", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що з благословення митрополита Онуфрія віряни щодня моляться про мир і збирають кошти, їжу, одяг, медикаменти для підтримки українських вояків і мирного населення українського Донбасу.

"Серед тих, хто був присутній у парламентській ложі для гостей і стоячи вітав імена Героїв України, не було нікого, хто б, подібно до Блаженнішого Митрополита Онуфрія, неодноразово особисто відвідав обпалений війною Схід України. Він на власні очі, а не з екранів телевізорів, бачив людський біль і тому неодноразово закликав усіх, від кого це залежить, негайно зробити все можливе, щоб припинити кровопролиття", - додали в УПЦ МП.

Нагадаємо, разом з Онуфрієм у засіданні взяли участь керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, а також голова Синодального молодіжного відділу УПЦ єпископ Обухівський Іона. Вони сиділи, коли інші учасники засідання стояли, вшановуючи бійців АТО.

У звіті про відвідування ієрархами засідання ВР на сайті УПЦ МП запозичені фотографії LB.ua, однак тільки ті, на яких не видно митрополитів Онуфрія, Антонія та єпископа Йону.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter