ГоловнаПолітика

Парламент затвердив "список Савченко"

Рада закликала звільнити Савченко та Сенцова.

Парламент затвердив "список Савченко"
Фото: EPA/UPG

Верховна Рада 256 голосами затвердила так званий "список Савченко" - перелік осіб, які відповідальні, на думку політиків, за незаконне взяття під варту українки Надії Савченко. Депутати рекомендували РНБО ввести персональні санкції проти цих осіб.

Згідно з документом, до списку Савченко входять 35 осіб, зокрема: президент РФ Володимир Путін, перший заступник голови його адміністрації В'ячеслав Володін, директор ФСБ Олександр Бортніков, ватажок ЛНР Ігор Плотницький, російські судді та тюремники. Також у нього включено російських олігархів Аркадія та Бориса Ротенбергів, Геннадія Тимченка.

Окрім того, 249 голосами Рада вирішила звернутися до Путіна із закликом звільнити Савченко і внести її в список обміну полоненими в рамках мінських угод. Звернення містить таке саме прохання щодо інших українських громадян, затриманих на території України і вивезених у Росію, зокрема щодо Олега Сенцова.

Нагадаємо, "список Савченко" створено за принципом "акта Магнітського". Тобто йдеться про список осіб, відповідальних за порушення принципу верховенства права, до яких слід застосувати персональні санкції.