ГоловнаПолітика

Зарплати українським держслужбовцям хочуть підвищити за кошти ЄС

Для фінансування реформаторських команд на держслужбі створять спеціальний фонд

Зарплати українським держслужбовцям хочуть підвищити за кошти ЄС
Фото: Вадим Крутивус

Національна рада з питань реформ має намір заснувати фонд фінансування державної служби, який може бути створений через 6-8 місяців за підтримки Євросоюзу і буде використаний на підвищення рівня оплати праці держслужбовців.

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків на брифінгу за результатами засідання Нацради, передає УНІАН.

"Співвідношення рівня оплати і праці на держслужбі є, я так думаю, найгіршим в Україні... Необхідно створити фонд, який міг би підтримати команди реформаторів відповідним фінансуванням", - сказав він.

За словами Шимківа, на засіданні Нацради було ухвалено рішення про неможливість фінансування такого фонду як з боку бюджету через обмеженість коштів, так і з боку бізнесу через можливий лобізм.

"Уже тепер триває обговорення із залученням Європейського Союзу про фінансування такого фонду, або такий фонд може бути створений Європейським Союзом, але платежі мають відбуватися безпосередньо до спеціального фонду державного бюджету", - підкреслив заступник глави АП.

За словами Шимківа, оплата праці з фонду фінансування державної служби не стосуватиметься працівників державних підприємств.

"Ми говоримо про фінансування реформаторських команд тільки на державній службі, а не на державних підприємствах, бо формально державні підприємства мають заробляти, щоб платити гідні зарплати", - зазначив він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter