ГоловнаПолітика

В Україні поменшало прихильників другої державної мови

Кожен п'ятий виступає за усунення російської з офіційного спілкування.

Частка тих, хто вважає, що російську мову треба зробити другою державною мовою України, суттєва поменшала.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Опитування проводили з 14 по 24 лютого 2015 року в усіх регіонах України, крім Криму. Зокрема опитування проводили на не підконтрольній Україні території Донбасу.

На початку 2013 року прихильників російської мови як другої державної було 27%, а зараз - 19%. Дещо побільшало респондентів, які переконані, що російську мову треба зробити другою офіційною мовою тільки в тих місцевостях, де цього бажає більшість населення: у 2013 році таких було 47%, а у 2015 році стало 52%.

Позицію, що російську мову треба усунути з офіційного спілкування, підтримує 21% опитаних (у 2013 році - 19%). 6% вагалися з відповіддю, 2% не відповіли.

На гіпотетичному референдумі про надання російській мові статусу другої державної проти проголосували б 48%, 33% проголосували б за, 9% не брали б участі в голосуванні, а 10% не відповіли на це питання.

У Східному та Південному регіонах більшість населення проголосувала б за надання російській мові статусу другої державної мови - 66% і 56% відповідно. У Західному та Центральному, навпаки, більшість населення проголосувала б проти - 81% і 67% відповідно.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter