ГоловнаПолітика

Постпред США в ООН звинуватила Росію в ескалації конфлікту в Україні

РФ всупереч своїм зобов'язанням жодним чином не впливає на бойовиків, яких вона підтримує

Постпред США в ООН звинуватила Росію в ескалації конфлікту в Україні
Саманта Пауэр
Фото: EPA/UPG

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер звинуватила Російську Федерацію в підтримці ескалації конфлікту на сході України та забезпеченні атак з боку сепаратистів.

Про це вона заявила під час засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє Укрінформ.

"Дорога життя від Дебальцевого, якою вона мала стати, стала дорогою смерті, вкритою тілами українських солдатів", - зазначила представник США.

При цьому вона підкреслила, що саме Росія "підтримує масові наступальні операції".

Пауер зазначила, що РФ і підтримувані нею сепаратисти не забезпечили доступ спостерігачів ОБСЄ, що мало бути зроблено ще минулого тижня. Тому про масштаби тих руйнувань, які стали причиною серйозних обстрілів, доводиться судити за повідомленнями від мирних жителів.

Пауер зазначила, що міжнародне співтовариство неодноразово сприяло проведенню переговорів з метою мирного врегулювання конфлікту в Україні.

"Тим не менше, російська сторона всупереч своїм зобов'язанням жодним чином не впливає на солдатів і сепаратистів, яких вона підтримує", - підкреслила постпред США.

Представник США зазначила, що Росії, яка несе відповідальність за виникнення цього конфлікту, необхідно "припинити жити в світі, перевернутому з ніг на голову, і підтримати зусилля, спрямовані на його припинення".

Нагадаємо, 17 лютого Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій закликала усі сторони на Донбасі повністю імплементувати мінські домовленості від 12 лютого.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter