ГоловнаПолітика

Кабмін попросить парламент прийняти зміни до держбюджету вже в лютому

У понеділок законопроект про зміни до бюджету буде зареєстрований в Раді.

Кабмін попросить парламент прийняти зміни до держбюджету вже в лютому
Архивное фото
Фото: Макс Требухов

ЗміниОзвучені сьогодні на засіданні Кабміну зміни в бюджет мають бути прийняті до початку березня. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає "Інтерфакс Україна".

"Згідно із законодавством, у понеділок вранці законопроект буде зареєстрований у стінах парламенту", - сказав прем'єр-міністр.

Він зазначив, що до законопроекту, який передбачає зміни в бюджеті, буде додано законодавство, яке передбачає формування дохідної та видаткової частин бюджету. "Тому в понеділок ми просимо, щоб парламент взявся за активну роботу для того, щоб до кінця поточного місяця ми прийняли відповідне законодавство", - сказав він.

Верховна Рада збереться на наступне засідання 3 березня. Тому Яценюк буде проводити консультації з керівниками фракцій та спікером парламенту для того, щоб зібрати позачергове засідання, і сподівається, що воно може відбутися орієнтовно 25 лютого.

Прем'єр також озвучив основні зміни, запропоновані Кабміном у бюджет. Зокрема, доходи бюджету пропонується збільшити на 22 млрд грн (нагадаємо, що прийнятий 29 грудня бюджет на цей рік передбачав доходи в розмірі 475,9 млрд грн), середньорічний курс гривні передбачається встановити на рівні 21 грн/$1 (17 грн/$1), а інфляцію – на рівні 26% (13,1%).

Разом з тим, А. Яценюк зазначив, що реальність цього прогнозу залежить від ключового моменту – дотримання Мінських угод. "Як тільки ситуація на сході стабілізується, це означає, що наш макроекономічний прогноз піде в позитивний тренд", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що Кабмін вирішив сформувати резервний фонд природного газу та/або мазуту в розмірі $1 млрд шляхом залучення кредитів під державні гарантії. "Ми пройшли практично зиму, з чим росіяни точно не щасливі, але з чим ми щасливі. І для того, щоб пройти наступну зиму, вже зараз уряд думає, як забезпечити енергетичну безпеку держави. Тому $1 млрд – це та сума, яка буде використана на купівлю стратегічного запасу газу і мазуту", - сказав А. Яценюк.

Уряд також пропонує закласти 12,5 млрд грн на субсидії і компенсації малозабезпеченим у зв'язку з майбутнім підвищенням цін і тарифів. При цьому прем'єр пообіцяв, що наступного тижня буде оприлюднено новий підхід до надання пільг та субсидій – вони будуть надаватися в автоматичному режимі, а подача документів для їх отримання буде спрощена.

Також Кабмін пропонує передбачити в бюджеті додатково 3 млрд грн на допомогу біженцям з Луганської та Донецької областей,яких на сьогодні налічується майже 1 млн осіб, виділити додатково 600 млн грн на закупівлю медикаментів і ще 400 млн грн – на допомогу для лікування хворих, передає агентство.

Кабмін в проекті змін до бюджету пропонує виділити 300 млн грн на компенсацію відсоткових ставок за кредитами для аграріїв, оскільки незабаром почнеться весняна посівна кампанія, а відсоткова кредитна ставка – висока. "Це дасть можливість плюс-мінус до 5 млрд грн залучити кредитів з істотною компенсацією відсотків", - сказав А. Яценюк.

Як повідомляє агентство, коригування бюджету країни було обговорене при ухваленні цього документа в грудні минулого року і повинне пройти після переговорів з МВФ про надання Україні кредитів. А. Яценюк зазначив, що загальний обсяг кредитів Україні протягом 4 років складе $25 млрд, з яких $17,5 млрд надасть МВФ, а решту – США, ЄС, країни G7 та інші партнери.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter