ГоловнаПолітика

Порошенко призначив Шокіна генеральним прокурором

ГПУ очолив колишній заступник Яреми

Порошенко призначив Шокіна генеральним прокурором
Фото: LB.ua

Президент України Петро Порошенко призначив Віктора Шокіна на посаду генерального прокурора України.

Відповідний указ №68 опубліковано на сайті голови держави.

Напередодні Верховна Рада підтримала кандидатуру Шокіна на цю посаду. Після промови перед парламентом і відповідей на запитання депутатів постанова про рекомендацію Шокіна набрала 318 голосів при мінімально необхідних 226.

62-річний Шокін з червня 2014 року був заступником Яреми і очолював головне управління нагляду в кримінальному провадженні. У 2002-2003 і 2004-2007 роках він ще двічі обіймав посаду заступника генерального прокурора.

"Я знаю Віктора Миколайовича більш ніж 15 років. Його професійний досвід і гарна репутація стали основними факторами, які визначили мій вибір", - пояснив вчора своє рішення президент Петро Порошенко, представляючи Шокіна депутатам. За його словами, у Шокіна сталевий характер, який дався взнаки 2003 року, коли йому вдалося зберегти всю доказову базу у справі Георгія Гонгадзе, а також 2005 року, коли Генпрокуратура активно відреагувала на "з'їзд ПіСУАР".

Голова фракції БПП Юрій Луценко від себе зазначив, що коли Шокін був заступником генерального прокурора, ГПУ допомагала МВС, яке тоді очолював Луценко, боротися зі злочинністю. Після звільнення Шокіна боротьба "зійшла на Піскун", пожартував Луценко.

Нагадаємо, що Ярема, який очолював ГПУ з червня 2014 року, подав у відставку в понеділок. Президент і Верховна Рада задовольнили її.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter