ГоловнаПолітика

Заарештований активіст "Антимайдану" Кромський оголосив голодування

"Топаз" незадоволений умовами утримання в СІЗО.

У Харкові обвинувачений у посяганні на територіальну цілісність України активіст "Антимайдану" Гнат Кромський, відомий за прізвиськом "Топаз", оголосив голодування. Про це повідомив журналістів адвокат Кромського Олександр Шадрін, інформує УНІАН.

За словами адвоката, Кромський, який зараз перебуває у Харківському СІЗО, оголосив голодування ще 30 січня. Таким чином він протестує проти умов утримання в СІЗО.

"Він утримується в камері, де жахливі умови: там цвіль, грибок, підтікання на стінах тощо. Крім того, деяку кореспонденцію адміністрація Харківського СІЗО не відправляє з ізолятора, тобто створює перешкоди для реалізації його процесуальних прав. У зв'язку з цим, щоб звернути увагу громадськості на ці питання, він оголосив голодування", - сказав Шадрін.

Адвокат також повідомив, що сьогодні суд постановив долучити до матеріалів кримінального провадження телефон прокурора, який є процесуальним керівником у справі Кромського. Шадрін запевнив, що цей телефон "містить докази злочину проти Кромського".

Шадрін, посилаючись на інтереси досудового розслідування, відмовився говорити про те, які саме докази злочину щодо Кромського містяться на телефоні прокурора, проте зазначив, що ці докази пов'язані із заявами антимайданівця про застосування до нього заборонених заходів впливу.

Нагадаємо, Кромського затримали в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом захоплення 1 березня 2014 року будівлі Харківської ОДА. 29 березня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. 7 квітня Кромський, зрізавши браслет, втік. У квітні його затримали співробітники СБУ, однак 12 вересня Київський райсуд змінив запобіжний захід для Кромського на особисте зобов'язання. 17 грудня з'явилася інформація про його затримання на кордоні під час спроби втечі в Росію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter