ГоловнаПолітика

Судді КС взялися за подання щодо законності люстрації

З 16 грудня конституційне подання знаходиться на розгляді колегії суддів

Судді КС взялися за подання щодо законності люстрації
Фото: EPA/UPG

Колегія Конституційного Суду взяла до розгляду для вирішення питання про відкриття провадження конституційне подання Верховного Суду, в якому той просить визначити конституційність низки норм закону "Про очищення влади (люстрації)".

Відповідну інформацію розміщено на сайті КС.

Зазначено, що з вівторка, 16 грудня, конституційне подання знаходиться на розгляді колегії суддів КС.

Під час розгляду колегія суддів має вирішити, чи можливе відкриття конституційного провадження за цим поданням.

Верховний Суд просить Конституційний Суд визнати неконституційними п.6 ч.1, п.2 та п.13 ч.2 закону "Про очищення влади".

Ці норми передбачають люстрацію і заборону займати державні посади для тих членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції та керівництва Державної судової адміністрації, що працювали під час Євромайдану і не звільнилися згодом.

Також Верховний Суд просить визнати неконституційним звільнення суддів, які під час Євромайдану давали дозвіл на арешт активістів або що приймали політично вмотивовані рішення про арешт політичних діячів.

Верховний Суд вважає, що люструвати суддів без перевірки їхніх рішень на предмет законності є порушенням Конституції.

Як повідомляло агентство, 17 листопада пленум Верховного Суду вирішив звернутися до КС з тим, щоб визнати неконституційність низки норм закону про люстрацію.

Це рішення викликало критику з боку Міністерства юстиції, а міністр Павло Петренко просив Верховний Суд відкликати своє подання.

Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter