ГоловнаПолітика

Порошенко дозволив превентивне затримання на 30 діб у зоні АТО

Закон покликаний допомогти боротьбі з терористами

 Порошенко дозволив превентивне затримання на 30 діб у зоні АТО
Фото: Макс Левин

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом" щодо превентивного затримання в районі проведення антитерористичної операції осіб, причетних до терористичної діяльності, на строк понад 72 години.

Згідно з документом, для запобігання терористичних загроз у районі проведення антитерористичної операції може здійснюватися превентивне затримання осіб, причетних до терористичної діяльності, на строк понад 72 години. Граничний термін превентивного затримання не може перевищувати 30 діб.

Підставою для превентивного затримання є наявність обгрунтованої підозри у вчиненні особою терористичної діяльності.

Превентивне затримання здійснюється за мотивованим рішенням начальника Головного управління Служби безпеки України або начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, у відповідній області, містах Києві та Севастополі за згодою прокурора і без постанови слідчого судді, суду.

Копія рішення про превентивне затримання особи, причетної до терористичної діяльності, на строк понад 72 години невідкладно надається затриманій особі, а також негайно направляється до слідчого судді, до суду відповідної юрисдикції разом з клопотанням про обрання належного запобіжного заходу щодо відповідної особи.

Превентивне затримання не може тривати після розгляду слідчим суддею, судом клопотання про обрання належного запобіжного заходу щодо цієї особи.

Це дозволить підвищити рівень ефективності та оперативності дій правоохоронних органів під час проведення АТО і сприяти виконанню ними завдань зі знешкодження терористів та притягнення до відповідальності їх посібників під час проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, у четвер Порошенко підписав закон, який розширює права прокурорів у зоні АТО.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter