ГоловнаПолітика

Нардепи відмовилися включати до порядку денного законопроект про секвестр бюджету

Кабмін запропонував скоротити витрати на 10 млрд грн, а прибутки збільшити на 21 млрд грн

Нардепи відмовилися включати до порядку денного законопроект про секвестр бюджету
Фото: Степан Івахів

Верховна Рада не включила до порядку денного роботи Верховної Ради законопроект №4308а Про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" про збільшення доходів і зменшення витрат.

За відповідне рішення проголосували 206 нардепів, повідомляє РБК-Україна.

За словами голови ВР Олександра Турчинова, народні депутати не підтримали прибуткову частину змін до держбюджету.

За словами міністра фінансів України Олександра Шлапака, який доповідав проект секвестру з трибуни ВР, витрати державного бюджету на 2014 р. заплановано скоротити на 10 млрд грн, доходи держбюджету - збільшити на 21 млрд грн за рахунок зняття пільг зі сплати податку на прибуток і ПДВ.

Окрім того, уряд ініціює створення спеціального фонду для відновлення східних регіонів України, для цього необхідно 7 млрд грн. На обслуговування державного боргу уряд пропонує збільшити видатки державного бюджету-2014 на 0,7% (або на 328,8 млн грн) - до 46 млрд 343,6 млн грн.

Також Кабмін пропонує скоротити дефіцит Пенсійного фонду України на 12,9% (або на 2 млрд 342,7 млн грн) - до 15 млрд 759,9 млн грн. Замість цього до Пенсійного фонду будуть зараховані 2 млрд грн з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Разом з тим, уряд пропонує збільшити податкове навантаження. Зокрема, Кабмін запропонував прирівняти дієтичні продукти харчування з вмістом спирту 8,5% і більше до алкогольних напоїв, на які з 1 липня 2014 року зріс акцизний податок.

Нагадаємо, 21 липня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроект №4308а з поправками до державного бюджету, які передбачають збільшення державних доходів і витрат.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter