ГоловнаПолітика

Україна запрошує іноземних поліцейських, щоб оточити місце авіакатастрофи

Київ готовий передати розслідування Нідерландам

Україна закликає країни, громадяни яких стали жертвами авіакатастрофи малайзійського пасажирського літака, розглянути можливість скерувати цивільні поліцейські підрозділи для забезпечення недоторканності місця катастрофи по всьому його периметру і для надання необхідного сприяння розслідуванню.

Про це йдеться в заяві МЗС України.

У ній Україна також вітає одностайне схвалення Радою Безпеки ООН резолюції, поданої Австралією у співавторстві з Україною, щодо міжнародного розслідування катастрофи літака МН17 у Донецькій області 17 липня.

Також повідомляють, що сьогодні Україна запропонувала Нідерландам обговорити питання передачі цій країні розслідування катастрофи, можливість чого передбачена в Чиказької конвенції, враховуючи те, що більшість жертв є громадянами Нідерландів.

МЗС наголошує, що в резолюції Радбез ООН визначив, що літак збили; зажадав від збройних груп на сході України забезпечити недоторканність місця катастрофи і не допустити знищення особистих речей, тіл загиблих пасажирів та інших даних, а також забезпечити негайний і безпечний доступ представників Комісії з розслідування, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та інших міжнародних організацій відповідно до стандартів ІСАО ; зажадав негайно припинити військову активність, зокрема з боку озброєних груп, у безпосередньому районі катастрофи.

Рада Безпеки також висунула вимогу про притягнення до відповідальності винних у злочині і закликала всі держави до співпраці з цією метою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter