ГоловнаПолітика

В Україні почала роботу спецкомісія з люстрації суддів

Комісія працюватиме до 13 грудня

В Україні почала роботу спецкомісія з люстрації суддів

Спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції розпочала свою роботу. Відповідне повідомлення опубліковане у виданні "Голос України".

У повідомленні зазначено, що тимчасова спецкомісія оголошує про своє створення і початок прийому заяв від фізичних та юридичних осіб про проведення перевірки індивідуально визначеного судді.

Заяви від юридичних та фізичних осіб, оформлені відповідно ст.2 закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", приймаються у письмовій формі протягом 6 місяців з дня опублікування відповідного повідомлення.

Заяви треба надсилати за адресою Вища рада юстиції: вул. Студентська, 12-а, Київ, 04050.

Таким чином, тимчасова спецкомісія працюватиме до 13 грудня.

Заяви про проведення перевірки судді повинні містити такі відомості:

1) ім'я особи, яка подає заяву, її місце проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти;

2) прізвище, ім'я, по батькові судді, стосовно якого має бути проведена перевірка, його посада;

3) повну назву суду, в якому працює відповідний суддя;

4) обґрунтування необхідності проведення перевірки відповідного судді із зазначенням судових рішень.

До заяви додаються копії судового рішення, прийнятого суддею, з перевірки якого подається заява.

За результатами перевірки суддів спеціальна комісія ухвалює висновок, який має бути обґрунтованим і який публікується на офіційному сайті Вищої ради юстиції.

Висновок спецкомісії про порушення суддею присяги разом з матеріалами перевірки направляються до Вищої ради юстиції для розгляду та прийняття нею рішення у строк не більше ніж три місяці з дня надходження висновку в порядку, визначеному законом.

Висновок Тимчасової спеціальної комісії про порушення суддею присяги є обов'язковим для розгляду Вищою радою юстиції.

Нагадаємо, 8 квітня Верховна Рада ухвалила закон "Про відновлення довіри до судової системи України", згідно з яким створюється тимчасова спеціальна комісія для проведення люстраційної перевірки суддів.

До складу комісії входять 15 осіб: по 5 осіб призначають Верховний Суд, парламент та уповноважений Кабінету Міністрів з антикорупційної політики.

25 квітня Верховний Суд призначив членами спецкомісії суддів у відставці Юрія Кармазіна, Миколу Лавренюка, Ярославу Мачужак, Володимира Мойсика та Станіслава Щотку.

3 червня уповноважений Кабінету Міністрів з питань антикорупційної політики Тетяна Чорновол за своєю квотою призначила членами спецкомісії з перевірки суддів адвокатів Станіслава Батріна, Петра Варишка, Маркіяна Галабалу, Катерину Смирнову і Марину Соловйову.

Таким чином, до складу комісії призначені 10 з 15 її членів і вона вважається створеною.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter