ГоловнаПолітика

Прокуратура подала апеляцію на рішення суду про звільнення Лозінського

Прокуратура вважає, що в суді не доведено, що захворювання засудженого становлять загрозу його життю

Прокуратура подала апеляцію на рішення суду про звільнення Лозінського
Фото: tsn.ua

Прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу на рішення Бориспільського міжрайонного суду про дострокове звільнення з тюрми колишнього депутата Верховної Ради Віктора Лозінського, засудженого за вбивство. Про це сказано в повідомленні прес-служби відомства.

Прокуратура вважає таке рішення суду незаконним у зв'язку з тим, що в суді не доведено, що захворювання засудженого, зазначені в медичній документації, становлять загрозу його життю і роблять неможливим подальше перебування в місцях позбавлення волі.

Також суд не задовольнив клопотання прокуратури про виклик до суду експертів, які могли б надати додаткові пояснення про стан здоров'я Лозінського і можливість його лікування в колонії.

Окрім того, прокуратура вважає, що виправний заклад незаконно випустив засудженого, оскільки державне обвинувачення у встановлені законом терміни внесло апеляцію, значить, рішення суду не набуло чинності.

За вказаним фактом прокуратура області почала провадження щодо посадових осіб Бориспільської виправної колонії №119 за ч. 1 ст. 367 Кримінального кодексу (службова недбалість).

Нагадаємо, 11 червня Пенітенціарна служба підтвердила, що Віктор Лозінський достроково вийшов з в'язниці за станом здоров'я.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає притягнути до відповідальності всіх осіб, через дії або бездіяльності яких стало можливим звільнення Лозінського.

Як відомо, у 2010 році Лозінського засудили до 15 років ув'язнення за вбивство жителя Голованівського району Кіровоградської області Валерія Олійника, яке сталося на території мисливських угідь. Пізніше термін ув'язнення скоротили до 10 років.