ГоловнаПолітика

Порошенко викликає у росіян недовіру, - опитування

Росіяни вважають, що Порошенко представляє інтереси США і Євросоюзу

Порошенко викликає у росіян недовіру, - опитування
Фото: Макс Левин

Петро Порошенко представляє, перш за все, інтереси США і Євросоюзу, а також українського великого бізнесу і олігархів. Такі результати опитування росіян з приводу обрання п'ятого президента України, яке проводив Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД).

Згідно з результатами, президентські вибори в Україні привернули увагу більшості росіян.

Перебігом виборчої кампанії цікавилися 63% жителів РФ: з них 19% стежили за нею постійно, а 44% - дізнавалися інформацію час від часу, 36% не показали інтересу до цієї події. І лише 1% учасників опитування повідомив, що вперше дізнався про проведення виборів президента в Україні.

Обраний президент України, Петро Порошенко, викликає у росіян насамперед, недовіру - про це сказали 29% опитаних.

П'ята частина респондентів (22%) повідомила, що абсолютно байдужа до особистості нового українського президента. Інші ж відчувають до нього антипатію (19%) і навіть засуджують (17%).

Кожен десятий респондент розчарований (11%) в ньому або налаштований скептично (10%). А 7% учасників опитування зізналися, що відчувають ненависть.

Лише деякі відчувають до Порошенка довіру (2%), надію (2%), симпатію (1%) і т.п.

Петро Порошенко, в першу чергу, представляє інтереси США і Євросоюзу - вважають 43% росіян. У свою чергу, 37% опитаних впевнені, що він лобіює інтереси великого бізнесу. На думку кожного п'ятого (21%), український президент близький з "націоналістами і бандерівцями".

А 17% респондентів переконані, що Порошенка захищає лише власні інтереси. Частина опитаних думає, що він представляє спецслужби (12%).

Ініціативне всеросійське опитування ВЦВГД проведено 31 травня - 1 червня 2014 року.

Опитано 1600 осіб у 130 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках Росії.

Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Нагадаємо, посол РФ Михайло Зурабов, який нещодавно повернувувся до України, заявив, що Росія готова розпочати робочий діалог із новим президентом України Петром Порошенком, але без офіційних візитів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter