ГоловнаПолітика

Майдан висунув вимоги Порошенку

Перевибори парламенту мають пройти за новим законом

Майдан висунув вимоги Порошенку
Фото: Виталий Головин

Громадське віче, яке розпочалося о 12:00 на Майдані Незалежності в Києві, схвалило перелік вимог до президента Петра Порошенка.

"Наказ" зачитав один зі священників зі сцени Майдану, повідомляє радіо "Свобода".

Зокрема, від імені народу України Порошенка просять забезпечити передусім "духовність і мораль для всіх і кожного"; забезпечити, щоб закон був один для всіх; створити правову державу на основі загальнолюдських цінностей. Також учасники віче сподіваються, що Порошенко втілить нову національну ідею - створення України як країни рівних можливостей.

Крім того, Порошенка просять забезпечити можливість територіальним громадам відкликати чиновників будь-якої гілки влади. У документі йдеться про необхідність децентралізації влади та бюджетів та про сталий розвиток України, її економіки.

На віче також вимагали дострокових виборів Верховної Ради, зняття недоторканості з народних депутатів, ухвалення закону про імпічмент президента, нового закону про вибори з пропорційною системою, відкритими списками і зниженням прохідного бар'єру до 3%.

Майданівці вимагають скасувати літні канікули для Верховної Ради.

Нагадаємо, на віче запрошували президента України Петра Порошенка, мера Києва Віталія Кличка та представників Кабміну, але вони не з'явилися.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook