ГоловнаПолітика

Рада проголосувала за арешт Царьова

Взяття нардепа під варту підтримали 226 парламентарів

Рада проголосувала за арешт Царьова
Олег Царев в Донецке 11 апреля
Фото: Макс Левин

Верховна Рада дала згоду на притягнення Олега Царьова до кримінальної відповідальності, а також за обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Голосування проходило в два етапи. За притягнення Царьова до кримінальної відповідальності проголосували 235 депутатів. А за взяття його під варту - 226.

Після цього спікер Олександр Турчинов оголосив перерву.

Нагадаємо, Царьов - лідер громадського руху "Південний Схід". Рух було створено в березні, його прибічники активно діють у Харківській області. Своєю метою рух називає "формування Південно-Східної автономії, яка склалася історично". Генпрокуратура України раніше порушила щодо Царьова три кримінальні провадження у зв'язку з його публічними закликами на мітингу в Донецьку "до зміни територіальної цілісності країни шляхом її федералізації". За законом, депутат не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, це можливо після рішення Ради про зняття з нього недоторканності.

ГПУ звернулася до ВР з проханням позбавити недоторканності Царьова. Останній стверджує, що рішення Ради внести зміни до положення про недоторканність депутатів було прийнято спеціально під нього, щоб таким чином притягнути його до кримінальної відповідальності.