ГоловнаПолітика

Слідство встановило вбивць 46 активістів Майдану, - Ярема (Оновлено)

Винні вже притягуються до кримінальної відповідальності

Слідство встановило вбивць 46 активістів Майдану, - Ярема (Оновлено)
Фото: Страница Виталия Яремы на www.facebook.com

Слідство встановило винних у вбивстві 46 зі 106 активістів Майдану, загиблих 18-20 лютого під час сутичок.

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Віталій Ярема на брифінгу в Кабміні після засідання робочої групи за участю членів сімей загиблих майданівців, передає власний кореспондент LB.ua.

"Стосовно 46 вбивств вже встановлені особи, і ці особи сьогодні притягуються до кримінальної відповідальності. Є цілий перелік посадових осіб - виконавців, організаторів та подільників, які оголошені в розшук, зокрема, в міжнародний розшук і через канали міжнародного управління поліції, Інтерполу. Є низка слідчих дій та оперативно-розшукових заходів, спрямованих на їх затримання", - зазначив Ярема.

За словами чиновника, частина тих, хто вбивав активістів, зараз перебувають у Криму та на Донбасі:

"Є недоліки в організації розслідування. Це пов'язано, в тому числі з тим, що велика кількість особового складу спецпідрозділів перебуває в розшуку, зокрема спецпідрозділу "Беркут". Велика кількість зброї, що застосовувалася у вбивстві, зникла з підрозділів МВС й ідентифікувати її шляхом проведення балістичних експертиз, які вже проведені, немає можливості. Ця зброя працює в Криму, Луганську та Донецьку у терористів, і люди, які брали участь у масовому розстрілі людей, за нашою інформацією, вони також там перебувають".

"Сьогодні семеро осіб заарештовано, а решта оголошені в розшук", - зазначив також Ярема. При цьому, прізвища він не озвучив, посилаючись на таємницю слідства.

Нагадаємо, раніше, за підрахунками активістів та громадськості, під час сутичок загинули 115 осіб, включаючи міліціонерів.