ГоловнаПолітика

Наступного тижня ЄС може запровадити нові санкції проти Росії

Поки триває робота на рівні експертів

Наступного тижня ЄС може запровадити нові санкції проти Росії

Міністри закордонних справ країн ЄС на засіданні Ради Євросоюзу 12 травня обговорять ситуацію в Україні, а також реакцію Євросоюзу на ці події.

Про це повідомила Майя Косьянчич, офіційний представник голови дипломатії ЄС Кетрін Ештон у четвер, 8 травня.

"Підготовча робота з обмежувальних заходів щодо Росії, як ви знаєте, триває", - цитує Косьянчич Інтерфакс-Україна.

Вона уточнила, що мала на увазі підготовку вже застосованих у відношенні росіян індивідуальних адресних заходів, які передбачається розширити.

"Разом з тим триває розробка заходів так званого "третього етапу" - економічного", - додала Косьянчич.

Вона заявила, що стосовно цих санкцій не може надати додаткової інформації, так як триває робота на рівні експертів. У рамках цієї роботи проходять консультації з європейськими інституціями та державами ЄС. Підтримуються також контакти з цього питання з третіми країнами - партнерами Євросоюзу.

Косьянчич відмовилася давати уточнення щодо можливих рішень з санкцій стосовно Росії на засіданні Ради ЄС із закордонних справ 12 травня, заявивши, що це компетенція глав зовнішньополітичних відомств країн союзу.

Нагадаємо, США, ЄС, Канада та низка інших країн - партнерів у відповідь на позицію РФ стосовно Криму та анексії півострова Росією, а також у відповідь за невиконання Москвою зобов'язань з Женевським домовленостям, ввели санкції стосовно кількох російських політиків, парламентаріїв і підприємців, заморозивши їх активи та заборонивши видачу їм віз.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter