ГоловнаПолітика

США виправдали право України на рішучі заходи на сході країни

Вашингтон вважає кращим способом деескалації конфлікту для бойовиків - покинути захоплені об'єкти

США виправдали право України на рішучі заходи на сході країни
Фото: zn.ua

Рішення української влади щодо силового протистояння агресії проросійських угруповань на сході України у Вашингтоні вважають обґрунтованим, оскільки воно є вимушеним і необхідним для забезпечення правопорядку.

Про це зазначив у середу під час брифінгу у Вашингтоні речник Білого дому Джей Карні, повідомляє Укрінформ.

"Український уряд несе відповідальність за забезпечення правопорядку, але провокації на сході України створюють ситуацію, на яку уряд змушений реагувати", - підкреслив Карні.

Представник Білого дому висловив переконання, що українська влада не вважає застосування сили першочерговим варіантом, зате "опинилася в дуже складному становищі" в результаті дій проросійських бойовиків, які захопили будівлі і заблокували дороги.

"Кращий спосіб деескалації конфлікту для озброєних бойовиків - покинути об'єкти, які вони захопили", - зазначив він.

У цьому контексті він зазначив, що Вашингтон закликав українську сторону зберігати стриманість.

Водночас Карні уточнив, що США не розглядають варіанти допомоги Україні зброєю, однак серйозно налаштовані на введення нового рівня санкцій проти Росії.

Він підкреслив, що Росія надає "пряму і безпосередню підтримку" бойовикам, що орудують у східних областях України, і назвав ситуацію дуже небезпечною, в тому числі через скупчення великої кількості російських військ на українсько-російському кордоні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter