ГоловнаПолітика

"Регіонали" відмовилися голосувати в Раді до амністії сепаратистів

ПР також хоче статусу державної для російської мови

"Регіонали" відмовилися голосувати в Раді до амністії сепаратистів
Фото: transkarpatia.net

Фракція Партії регіонів відмовляється голосувати за будь-які законопроекти до ухвалення закону про амністію протестувальників у південно-східних областях України.

Про це під час засідання Верховної Ради сказав нардеп від ПР Володимир Бандуров.

"Поки не буде прийнято закон про амністію, наша фракція не голосуватиме ні за один законопроект, включений у порядок денний", - сказав він.

Депутат наголосив, що відповідний законопроект повинен бути аналогічним до того, який Рада ухвалила стосовно протестувальників проти влади в лютому.

Окрім того, за його словами, ПР вимагає проведення конституційної реформи, що передбачає децентралізацію влади, ухвалення в другому читанні законопроекту про місцевий референдум, закріплення за російською мовою статусу другої державної і створення тимчасової слідчої комісії Ради для розслідування розстрілу мітингувальників і правоохоронців у Києві.

Під час виступу депутата парламентарії від коаліції скандували "ганьба!".

Після виступу представників КПУ і ПР в.о. президента України Олександр Турчинов повідомив, що готовий видати указ, згідно з яким людей, які захопили адмінбудівлі на південному сході, не переслідуватимуть, якщо вони здадуть зброю і звільнять приміщення.

За його словами, приймати закон про амністію для цих людей недоцільно, оскільки немає рішень судів про їхнє засудження.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter