ГоловнаПолітика

Аваков розкрив схему дій "снайперів" на Інститутській

Міністр підтвердив, що по активістах вели прицільний вогонь

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розкрив схему, за якою діяла спеціальна рота спецпідрозділу "Беркут" на вулиці Інститутській з боку Жовтневого палацу.

Подробиці тих подій Аваков розповів сьогодні на прес-конференції в Києві.

За даними розслідування, на цій ділянці від рук "беркутівців" загинули 17 людей. Керував загоном майор міліції на прізвище Садовніков. За словами Авакова, установлено силовиків, які брали участь у розстрілі, ступінь їхньої участі з'ясовують і зараз перевіряють.

Окрім того, слідчі МВС проводять експертизу зброї. За попередніми результатами, лише з однієї зброї було вбито 8 осіб.

"Це означає, що вели прицільний вогонь", - зазначив Аваков.

При цьому він додав, що попереднє керівництво МВС і "Беркута" "зробили все, щоб розслідування було неможливим: спалювали одяг, документи". "Нам довелося багато попрацювати і доведеться ще".

Окрім того, міністр МВС акцентував на обґрунтованості звинувачень силовиків. За його словами, слідчим вдалося зібрати багато матеріалу, що доводить участь затриманих осіб. "Є фізіологічні особливості стрільби, існує аналіз, є зображення, де люди без масок", - зазначив Аваков.

При цьому стало відомо, що затримано лише трьох із 12 встановлених осіб. З іншими проводять слідчі дії із застосуванням новітніх технологій і поліграфа.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter