ГоловнаПолітика

Турчинов підписав закон про запобігання фінансовій катастрофі в Україні

Рада прийняла закон 27 березня

Турчинов підписав закон про запобігання фінансовій катастрофі в Україні
Фото: EPA/UPG

Виконувач обов'язків президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон №1166-VII "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні".

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

Цей закон вводить на постійних засадах основі застосування головної ставки податку на прибуток підприємств на рівні 18% і ПДВ на рівні 20%.

Також збільшено ставки плати за користування надрами: на газовий конденсат ставка підвищена до 42%, на нафту збережена на попередньому рівні 39%. Також розширено коло платників збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ.

Удвічі збільшено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Удвічі зростають і ставки на нові автомобілі та мотоцикли з об'ємом двигуна понад 0,5 л; встановлено ставки акцизу на мотоцикли з об'ємом двигуна до 0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. і підвищено удвічі ставки акцизного податку на автомобільні кузови.

Також уряд скасовує відшкодування ПДВ для експортерів зернових не із 1 січня 2014 р., як пропонували, а з 1 жовтня 2014 (тобто тільки з нового врожаю). Однак сільгоспвиробників не обкладають ПДВ, вони залишаються на спеціальному режимі оподаткування.

Введено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними і фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Також вводять податок у 15% (17)% на пенсійні виплати, якщо їх розмір перевищує 10 тис. гривень із суми перевищення.

Зменшують неоподатковуваний імпорт товарів, який переміщують у міжнародних поштових відправленнях, із 300 до 150 євро.

Також установлюють прогресивну шкалу оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%, 17%, 20% і 25% (25%, якщо дохід перевищує 1 млн грн) для всіх доходів, включно, зокрема, з дивідендами, відсотками, роялті, інвестиційним прибутком, з уведенням обов'язку для платника податку здійснювати за результатами року перерахунок нарахованого (утриманого) податку. Цей податок не стосується доходів від зарплати, а стосується лише пасивних доходів.

Крім того, закон збільшує ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби на 25%, пиво - на 42,5%. Отже, сукупне підвищення ставок на спирт та алкогольні напої 2014 р. становитиме 39%, на тютюнові вироби - 31,5%, на пиво - 42,5%.

Закон також скорочує загальну чисельність правоохоронних органів (МВС, СБУ, Управління держохорони, прокуратури).

Окрім цього, закон скасовує нарахування спецпенсій у розмірі 80% від заробітної плати суддям, прокурорам і держслужбовцям і переводить їх на загальний принцип нарахування пенсій у розмірі 70% від зарплати.

Відповідно до закону, також скасовують пільги держслужбовцям.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон 27 березня 2014року. За відповідне рішення проголосували 246 депутатів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter