ГоловнаПолітика

Перенесення виборів може обернутися обмеженням фіндопомоги для України

Яценюка попередили дипломати

Перенесення виборів може обернутися обмеженням фіндопомоги для України
Черниговская область
Фото: Макс Левин

Президентські перегони 25 травня не переноситимуть.

"Під час останнього західного вояжу пана Яценюка Арсенієві Петровичу прямо дали зрозуміти: якщо кампанія - під яким завгодно приводом - буде перенесена, виділення Україні донорської допомоги від США, країн ЄС, міжнародних організацій опиниться під питанням. У повному - від анонсованого - обсязі точно. А для української економіки це зараз критично.

Власне, це перша причина, через яку вибори не переноситимуть", - йдеться в матеріалі шеф-редактора Lb.ua Соні Кошкіної "Незакриті рахунки".

"Друга - необхідність остаточно легітимізувати зміну влади в Києві. Так, щоб у "колишніх" - починаючи від Віктора Януковича і закінчуючи якимось членом КПУ Дмитром Табачником - точно не залишилося б шансів претендувати на "реконструкцію", - уточнюється в тексті.

Про характер нинішніх перегонів автор зазначає: "Симпатії центру України, так само як і перерозподіл електорату Віктора Януковича - дві ключові інтриги поточної кампанії".

Нагадаємо, вибори мають відбутися 25 травня, але на початку минулого тижня із табору фракції "Батьківщини" раптом почали надходити сигнали про можливість їх перенесення. А нардеп-"регіонал" Мураєв навіть зареєстрував законопроект про перенесення виборів на 7 грудня. Однак голова Верховної Ради, виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов заявив, що вибори президента України повинні відбутися 25 травня, тому що жодних підстав для їх перенесення на грудень немає.