ГоловнаПолітика

"Батьківщина" обізвала Гриценка бійцем диванної сотні

Депутату пригадали катання на лижах в часи Майдану

"Батьківщина" обізвала Гриценка бійцем диванної сотні
Анатолий Гриценко

Партія "Батьківщина" вважає, що заклик позафракційного депутата Анатолія Гриценка до в.о. президента Олександра Турчинова піти у відставку "працює на користь агресора".

У заяві прес-служби партії заклик Гриценка назвали "черговим безпідставним і істеричним випадом" на адресу своїх колишніх колег по фракції.

"Пан Гриценко закликає зробити вчинок, однак сам виявився не здатним на це у надзвичайно критичний для Майдану час. Коли на початку Майдану Штаб національного спротиву запропонував Гриценку, як військовій людині, полковнику та екс-міністру оборони сформувати і повести за собою загони Самооборони Майдану - він просто зник в невідомому напрямі, перелякано ховаючись від відповідальності. Натомість цей так званий полковник запасу охоче записався в лави так званої диванної сотні і здебільшого "воював" з режимом Януковича з мережі Facebook у своєму теплому та комфортному помешканні", - сказано в заяві.

"Останньою краплею терпіння для фракції «Батьківщина» стало те, що Гриценко дозволив собі відбути на відпочинок та два тижні кататися на лижах в той час, як злочинна влада не припиняла спроб зачистити Майдан, викрадаючи, катуючи і калічачи протестувальників. При цьому Гриценко ще й мав нахабність повчати із-за кордону активістів Майдану та заявляти про його неминучу капітуляцію. Зрештою, саме така, негідна звання офіцера, поведінка призвела до того, що фракція "Батьківщина" не захотіла проводити свої засідання у присутності Гриценка".

Також у партії стверджують, що на відміну від пораненого осколком гранати Турчинова, Гриценка не було на Майдані і тоді, коли палало наметове містечко і Будинок профспілок, коли до повної зачистки осередку народного спротиву залишалися десятки метрів, коли герої "Небесної сотні" віддавали свої життя за свободу і громадянські права українців.

"Очевидно, що його військова підготовка та начебто мужність могла б знадобитися українській Революції Гідності в ці вирішальні і трагічні для неї дні. Однак пан Гриценко займався лише виключно власним піаром, з’являючись на Майдані на півгодини під телекамери і зникаючи з нього в невідомому напрямі при першій же небезпеці. Гриценко також раптом забув про свою публічну обіцянку відмовитися від депутатського мандату і надалі продовжує спокійно перебувати народним депутатом", - обурилися в "Батьківщині".

"У той час, як всі свідомі експерти, журналісти, громадські діячі та політики публічно беруть на себе зобов’язання тимчасово не критикувати чинну владу, усвідомлюючи необхідність об’єднання країни та суспільства перед військовою загрозою, заклики Гриценка про відставку чи не єдиних легітимних керівників держави - працюють лише на дестабілізацію ситуації, фактично, на користь агресора", - підсумували в партії.

Нагадаємо, Гриценко у своєму "Фейсбуці" запропонував Турчинову написати заяву про добровільне складення повноважень голови Верховної Ради, і як наслідок - повноважень президента-верховного головнокомандувача Збройними Силами. "Вам самому і всім вже ясно, що верховний головнокомандувач, тим більше в нинішніх екстремальних умовах - не ваше покликання", - зазначив він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter