ГоловнаПолітика

МЗС України попросило світ не визнавати незалежність Криму

"Проголошення" Республіки Крим "позбавлене міжнародно-правової основи"

МЗС України попросило світ не визнавати незалежність Криму
Фото: uk.wikipedia.org

Міністерство закордонних справ України закликає світову спільноту не визнавати незалежність Криму.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.

"Враховуючи те, що незалежність Криму була проголошена нелегітимним органом за результатами антиконституційного референдуму, проведеного з кричущими порушеннями загальноєвропейських норм і стандартів проведення референдумів, МЗС звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з настійним проханням утриматися від міжнародного визнання "Республіки Крим", - сказано в повідомленні.

У МЗС зазначають, що проголошення незалежності "Республіки Крим" є безпосереднім наслідком застосування проти України сили та загрози силою з боку Росії, що, враховуючи статус Росії як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності та незалежності України, так і для міжнародного миру і безпеки в цілому.

"Проявом застосування проти України сили та загрози силою стала військова окупація підрозділами Збройних Сил Російської Федерації Автономної Республіки Крим за два тижні до проведення плебісциту", - сказано в повідомленні.

Відповідно, МЗС стверджує, що на підставі звичаїв норми міжнародного права у членів міжнародного співтовариства виникло зобов'язання не визнавати Крим як суб'єкт міжнародного права, в тому числі не визнавати жодної ситуації, договору або домовленості, які можуть бути створені або досягнуті щодо цієї території.

У відомстві підкреслюють, що міжнародне визнання "Республіки Крим", проголошення якої позбавлене як конституційної, так і міжнародно-правової основи, означатиме, що суб'єкти такого визнання в свою чергу здійснюють міжнародно-протиправний акт, порушуючи фундаментальні норми міжнародного права і загальновизнані принципи спільного життя держав.

Нагадаємо, в.о. президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов заявив, що Україна висловлює готовність до переговорів щодо долі Криму, але анексію не визнає.

Темы: