ГоловнаПолітика

Європарламент засудив вторгнення Росії на територію України

У резолюції міститься заклик до міжнародного співтовариства підтримати Україну

Європарламент засудив вторгнення Росії на територію України

Депутати Європейського парламенту засудили дії Росії в Криму і висловилися на підтримку нової української влади.

У резолюції Європарламенту, яку ухвалили в четвер, наголошується, що Крим є невіддільною частиною території України, яку було "визнано такою РФ і міжнародним співтовариством", повідомляє Інтерфакс-Україна.

Автори резолюції закликали до врегулювання кризи, "виведення всіх збройних сил, які незаконно перебувають на українській території", зажадали "повної поваги міжнародного права і зобов'язань, що випливають з діючих конвенцій".

Європарламент підкреслив, що територіальна цілісність України була гарантована Росією, США і Великобританією в Будапештському меморандумі, підписаному з Україною.

Євродепутати також вказали, що згідно з Конституцією України, Крим може організовувати референдуми тільки з питань місцевого значення, а не щодо зміни меж, визнаних на міжнародному рівні. У зв'язку з цим Європарламент заявив, що "референдум з питання приєднання (Криму - ІФ) до РФ розцінюватиметься як незаконний".

Європейські депутати висловили переконання в тому, що "налагодження конструктивного діалогу є кращим засобом домогтися прогресу на шляху вирішення будь-якого конфлікту і досягнення довгострокової стабільності в Україні".

У резолюції також міститься заклик до міжнародного співтовариства підтримати Україну.

Євродепутати висловилися за розгортання місії спостерігачів ОБСЄ в Криму, підтримали ініціативу створення контактної групи під егідою ОБСЄ.

Окрім того, євродепутати привітали рішення Європейської Ради від 6 березня про першу серію обмежувальних заходів щодо Росії, таких, як призупинення двосторонніх переговорів з візової лібералізації, нової базової угоди і підготовки до саміту G8 в Сочі.

При цьому Європарламент заявив, що за відсутності врегулювання ситуації в Криму ЄС повинен в найкоротші терміни вжити такі заходи, як ембарго на торгівлю зброєю і технологіями подвійного призначення, обмеження віз, заморожування авуарів, перешкоджання "відмиванню" грошей для низки осіб, яких у ЄС вважають причетними до процесу прийняття рішень, "пов'язаних з вторгненням в Україну", і заходи щодо російських підприємств та їх філій, особливо в секторі енергетики, зобов'язавши їх повністю поважати законодавство Євросоюзу.

Нагадаємо, вчора, 12 березня, країни G7, Рада Європи та Єврокомісія закликали Росію припинити підтримку референдуму про статус Криму, запланованого на 16 березня.