ГоловнаПолітика

Лукашенко визнає нову владу в Україні

Однак Білорусь виконуватиме свої зобов'язання за договором про союз із РФ

Лукашенко визнає нову владу в Україні

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна не припиняла співпраці з Україною.

Як повідомляють на сайті президента, Лукашенко 12 березня на засіданні Ради безпеки наголосив, що позиція Білорусі щодо українських подій залишається незмінною і Білорусь не припиняла співпраці з Україною.

При цьому Лукашенко порадив новій українській владі "менше бігати по закордонах", а дбати про добробут власної країни і народу.

"В Україні є політики, які взялися вирішувати проблеми українського народу. Ми в жодному разі їм не заважаємо. Ба більше, ми не поривали жодних зв'язків з Україною, насамперед економічних", - заявив білоруський президент.

При цьому, як повідомляють, Лукашенко "назвав дешевими спроби Заходу залякати Білорусь російською загрозою".

"Знаєте, дуже дешево. Якщо нас хочуть налякати, то це дуже дешево. Нас лякати не треба. Ще раз наголошую: ми будемо діяти виключно відповідно до нормативно-правової бази, яка в нас існує між Росією і Білоруссю. Я вже кілька разів це відкрито говорив: ми з росіянами один народ, так само як і українці, ми з одного древа, ми - слов'яни, і ми завжди будемо разом", - наголосив він.

"Ми не збираємося бути ініціаторами ескалації якихось процесів у зв'язку з українськими подіями та протистоянням Заходу, США, з одного боку, і Росії, з іншого", - зазначив він. "Ми будемо чітко пильнувати інтереси нашої держави і наших друзів і сусідів, союзників. Тому лякати нас у зв'язку з цим не варто", - резюмував Лукашенко.

Він також заявив, що Білорусь запропонує Росії розмістити в себе додатково до 15 літаків у рамках спільних навчань у зв'язку з активністю НАТО.

Нагадаємо, Росія нову владу в Україні вважає нелегітимною. Досі Лукашенко не висловлював позиції Білорусі з цього питання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter