ГоловнаПолітика

Парламент Криму ухвалив декларацію про незалежність

Чи стане АРК державою, залежить від результатів референдуму

Парламент Криму ухвалив декларацію про незалежність
Фото: comments.ua

Верховна Рада Криму ухвалила декларацію про незалежність автономної республіки і Севастополя.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

За декларацію проголосували 78 з 100 депутатів Верховної Ради.

Текст "Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та м. Севастополя" такий:

Ми, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Севастопольської міської Ради, виходячи з положень Статуту Організації Об'єднаних Націй і цілої низки інших міжнародних документів, що закріплюють право народів на самовизначення, а також беручи до уваги підтвердження міжнародним судом ООН щодо Косова від 22 липня 2010 року того факту, що одностороннє проголошення незалежності частиною держави не порушує будь-які норми міжнародного права, приймаємо спільно рішення:

1. У разі, якщо в результаті призначеного на 16 березня 2014 року прямого волевиявлення народів Криму буде прийнято рішення про входження Криму, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, до складу Росії, Крим після референдуму буде оголошено незалежною і суверенною державою з республіканською формою правління.

2. Республіка Крим буде демократичною, світською і багатонаціональною державою, яка зобов'язується підтримувати мир, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду на своїй території.

3. Республіка Крим як незалежна і суверенна держава в разі відповідних результатів референдуму звернеться до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим на основі відповідного міждержавного договору до складу Російської Федерації як нового суб'єкта Російської Федерації.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter